• A-
    A+

Вчені ХПІ представили інноваційні винаходи у межах проекту «Ніч Науки: Енергоефективність»

Опубліковано 03 жовтня 2017 року о 11:18
Вчені ХПІ представили інноваційні винаходи у межах проекту  «Ніч Науки: Енергоефективність»
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Вчені Харківського політехнічного інституту продемонстрували інноваційні винаходи у межах освітнього проекту «Ніч Науки». Акція була присвячена питанням і проблемам енергоефективності. До участі у проекті долучилися понад 1 500 осіб, серед яких — школярі, викладачі та керівництво вишу.

Політехніки змоделювали для майбутнім студентів удар блискавки, показали, як вона руйнує будівлі, і розповіли, як захистити електроенергетичне обладнання від блискавки.

Учасники заходу побачили, як працює унікальний трансформатор Тесла, розроблений студентами кафедри передачі електричної енергії. А також дізналися, як можна на відстані запалити лампочку без проводів. Школярі разом з вченими вишу дослідили вплив факторів на вироблення енергії і порівняли енергоефективність різних типів ламп.

«Ніч Науки» — це традиційний захід для ХПІ. Незважаючи на те, що у цьому році освітній проект тематичний, ми намагаємося максимально охопити й інші наукові напрямки ХПІ, адже нашим вченим є чим привернути увагу дітей і молоді», — зазначив проректор з наукової роботи ХПІ професор Андрій Марченко.

Крім того, дітям показали макет енергоефективної квартири. Їм розповіли про принципи роботи сонячних електростанцій та використання датчиків руху і таймерів для економії енергії.

Школярі мали змогу спостерігати за експериментами з фізики (електрики, механіки, коливання та магнетизму) та ознайомитись з розробками в галузі мікропроцесорної техніки.

Також вчені продемонстрували роботу приладу «АШЕМІТ», який був розроблений на кафедрі інженерної електрофізики. Він пройшов апробацію у клініках України, Росії та Німеччини щодо лікування широкого спектру захворювань за допомогою електрофізичного впливу.

 Для школярів провели хімічні досліди. Діти стали свідками виверження «вулкана» та побачили «веселку» (забарвлення полум'я солями металів). До того ж вони взяли участь у майстер-класах з приготування вафель і морозива.

У межах проекту «Ніч науки» у виші відкрився музей, у як??му представлена 130-річна історія ХПІ. Після екскурсії гості мали змогу взяти участь у вікторині та перевірити свої знання з фізики і хімії. Найбільш допитливі знавці отримали призи. Також для учасників заходу з концертною програмою виступили творчі колективи Палацу студентів ХПІ.

Довідково: «Ніч науки» проходить в Харкові з 2013 року. Основною її метою є інтерактивна демонстрація останніх наукових досягнень і новітніх технологій Харкова. У 2014 році «Ніч науки» отримала нагороду у категорії «Кращий освітній проект».

Захід організовує Департамент міжнародного співробітництва Харківської міської ради за підтримки проектів «Енергоефективні реформи в Україні» та «Розвиток соціальної інфраструктури у зв'язку зі збільшенням кількості ВПО» Німецької федеральної компанії «GIZ».

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux