• A-
    A+

В Житомирі на базі Поліського університету створюється Європейський цифровий інноваційний хаб

Опубліковано 05 серпня 2024 року о 09:20
В Житомирі на базі Поліського університету створюється  Європейський цифровий інноваційний хаб
Автор фото – Поліський національний університет

Консорціум у складі Поліського національного університету, Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної військової адміністрації, Житомирської міської ради, Державного космічного агентства України, Національного центру управління та випробувань космічних засобів, компаній Encon Trade, Encon, ІTM Cargo LLC, AMM Project Sp. z o.o. та ESRI Ukraine став переможцем конкурсу зі створення Європейських цифрових інноваційних хабів в Україні, який проведений Єврокомісією в межах програми ЄС «Цифрова Європа».

Єдиний у Житомирській області Європейський цифровий інноваційний хаб POLIDIH (Поліський цифровий інноваційний хаб), діяльність якого розповсюджуватиметься на всю північну частину України, допомагатиме малому й середньому бізнесу та державним організаціям вдосконалювати виробничі процеси, продукти або послуги за допомогою сучасних цифрових технологій, зокрема геоінформаційних та космічних, автоматизації виробничих процесів тощо. Хаб отримає фінансову підтримку у розмірі майже півмільйона євро у наступні 4 роки.

POLIDIH являє собою комплексну відповідь на заклик ЄС до Європейських центрів цифрових інновацій (EDIH), яка точно відповідає наступним цілям:

  1. Поглиблення цифрової трансформації в північних регіонах України (Житомирська, Київська, Чернігівська, Рівненська та Волинська області). 
  2. Надання спеціалізованих цифрових технологій з особливим акцентом на геоінформаційні послуги (ГІС).
  3. Обслуговування ключових бенефіціарів, включаючи малі та середні підприємства (МСП) та організації державного сектору. 
  4. Забезпечення відкритого, прозорого та недискримінаційного надання послуг у форматі єдиного вікна.
  5. Участь у мережах та співпраці з місцевими зацікавленими сторонами та європейськими інноваційними мережами, включаючи DTA, EEN та Startup Europe.
  6. Розробка програм підвищення кваліфікації. 
  7. Взаємодія з Європейською комісією для підтримки впровадження секторальних, МСП та е-урядових політик тощо.

Відповідно до цілей Європейського центру цифрових інновацій (EDIH), POLIDIH зосереджується на 4 основних напрямах:

  1. Передінвестиційне тестування, яке полягає в пропонуванні найсучасніших програмних та технічних інструментів та методів зацікавленим сторонам для впевненого оцінювання та впровадження інноваційних ГІС-технологій для покращення їх діяльності.
  2. Підвищення кваліфікації та навчання, яке включає розробку конкретних навчальних програм та курсів у галузі цифрових технологій. POLIDIH має на меті підвищити кваліфікацію працівників МСП та державних установ, узгоджуючи це з більш широкою метою підвищення цифрових компетенцій в ЄС.
  3. Підтримка фінансування, що означає можливість POLIDIH надавати фінансову допомогу для підтримки інноваційних проєктів, ініційованих МСП, державними установами та іншими зацікавленими сторонами, з метою сприяння розробці та впровадженню інноваційних рішень з використанням ГІС-технологій та цифрових інструментів.
  4. Створення єдиної мережі та доступу до екосистем підтримки у Поліссі, що сприяє безперешкодному доступу до інноваційних екосистем, підтримуючи стратегічну співпрацю та цифрову трансформацію моделі EDIH.

POLIDIH не лише тісно узгоджується з прагненнями EDIH, але й відображає профілі смартспеціалізацій північних коридорів України, викладених у стратегіях регіонального розвитку. Використовуючи ГІС-технології, POLIDIH прагне сприяти інноваціям, економічній стійкості та збереженню навколишнього середовища в цих регіонах.

POLIDIH виступає як трансформаційна платформа, призначена для сприяння обміну та використанню геопросторової інформації у різних секторах в регіоні Полісся України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux