• A-
    A+

В Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова відбулася науково-практична конференція «Морські дослідження і технології в Україні: стан та перспективи розвитку».

Опубліковано 29 листопада 2016 року о 11:04
В Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова відбулася науково-практична конференція «Морські дослідження і технології в Україні:  стан та перспективи розвитку».
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

22-23 листопада 2016 року в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова відбулася організована Міжвідомчою координаційною радою з питань морських досліджень Міністерства освіти і науки України та Національної академії наук України науково-практична конференція «Морські дослідження і технології в Україні:  стан та перспективи розвитку» (далії - Конференція).

Мета проведення конференції – формування пропозицій щодо розроблення проекту концепції державної цільової науково-технічної програми в галузі морських досліджень і технологій, яка є одним з важливих факторів реалізації національних інтересів України у сфері морської діяльності.

Основні завдання Конференції:

-        аналіз та оцінка стану проблем в галузі морських досліджень в Україні, представлення результатів наукових і практичних досліджень Азово-Чорноморського басейну та інших районів Світового океану та впровадження їх у виробництво;

-        наукове обговорення перспектив розвитку морських досліджень і технологій в Україні, в тому числі,  актуальних проблем навігаційно-гідрографічного і океанографічного забезпечення безпеки мореплавання;

-        визначення пріоритетних (на національному рівні) напрямів морських наукових досліджень на коротко- і середньострокову перспективи;

-        визначення ефективних шляхів та інструментів міждисциплінарної взаємодії фахівців різних галузей знань про моря і океани із представниками передових інженерних дисциплін, а також міжнародної  інтеграції української морської науки до європейської та світової. Визначення пріоритетів для науково-технічної кооперації між Україною та Причорноморськими країнами, Євросоюзом.

Конференція проходила у формі пленарних засідань та роботи секцій за відповідними напрямами: океанографія та технічні засоби вивчення морського середовища; морська гідрометеорологія, морська геологія і геофізика; морська біологія; наукові проблеми рибного господарства; екологія моря; дослідження Антарктики; економічні проблеми морегосподарського комплексу; міжнародне морське право; судноводіння та кораблебудування, а також  підготовка кадрів у галузі морських досліджень та технологій. У роботі Конференції взяли участь представники та провідні науковці установ ?? організацій Національної академії наук України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства екології та природних ресурсів, а також інших осіб, що залучені до морської наукової та морегосподарської діяльності.

На завершенні засідання Конференції було проведено публічне обговорення доповідей та пропозицій до проекту концепції державної цільової науково-технічної програми в галузі морських досліджень і технологій, також учасники Конференції ухвалили:

-        пропозиції щодо започаткування в Україні державної цільової науково-технічної програми в галузі морських досліджень і технологій;

-        вважати за доцільне рекомендувати Міністерству освіти і науки України та Президії НАН України в можливо стислі терміни підготувати для подання до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо розроблення проекту Концепції державної цільової науково-технічної програми в галузі морських досліджень і технологій. 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux