Уряд включив МОН до переліку органів, що відповідальні за виконання зобов’язань України в рамках Конвенції про збереження морських живих ресурсів Антарктики

Для злагодженої роботи в рамках Конвенції про збереження морських живих ресурсів Антарктики МОН включили до Переліку центральних органів виконавчої влади, відповідальних за виконання зобов’язань, що є наслідком членства України в міжнародних організаціях, у частині роботи Конвенції. Відповідну постанову було ухвалено на засіданні КМУ сьогодні, 5 жовтня 2016 року, в Будинку Уряду.
Завдання Конвенції – запобігати діям, які б могли завдати істотної шкоди антарктичній фауні чи становити загрозу існуючим популяціям. Зокрема, Концепцією визнається необхідність проведення заходів і наукових досліджень, для збереження морських живих організмів Антарктики.
“Фахівці Національного антарктичного наукового центру з 2012 року задіяні у моніторингових дослідженнях у районі української антарктичної станції Академік Вернадський, що проводяться в рамках Конвенції про збереження морських живих ресурсів Антарктики. При цьому діяльність центру здійснюється в рамках Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011 - 2020 роки, замовником якої є Міністерство освіти і науки”, - зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час засідання Уряду.
Оскільки МОН залучено до роботи, пов’язаної з виконанням Конвенції, включення його до переліку відповідних органів – це важливе рішення, що забезпечить належну координацію зусиль України щодо реалізації положень Договору про Антарктику та Конвенції.
Зокрема, це стосується збереження біорізноманіття та раціонального використання природних ресурсів континенту, сприятиме розвитку і зміцненню міжнародного співробітництва України.
Нагадаємо, що 8 вересня 2016 року КМУ призначив Дмитра Чеберкуса представником Уряду України в Секретаріаті Договору про Антарктику.
Довідково:
Система Договору про Антарктику містить низку прийнятих рекомендацій, угод, конвенцій та інших міжнародних правових документів, що уточнюють та доповнюють Договір, серед яких також і Конвенція про збереження морських живих ресурсів Антарктики.
Україна – одна з 28 країн, що мають статус консультативних сторін цього договору, тобто вона не просто його учасник, а й має голос при ухваленні рішень на щорічних самітах Антарктичного договору.
Метою Договору про Антарктику є забезпечення наукових досліджень і збереження миру на континенті. Угода була укладена ще у 1959 році, однією зі сторін цього договору був Радянський Союз. Цей договір став першою міжнародною угодою з контролю над озброєннями, укладеною під час «холодної війни».
Україна володіє однією антарктичною станцією “Академік Вернадський”, що розташована на мисі Марина острова Галіндез. Це метеорологічна та географічна обсерваторія, що підтримується Україною в рамках Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011 - 2020 роки.