Урочисто-траурний мітинг, присвячений 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі

7 травня в НТУ «ХПІ» відбувся Урочисто-траурний мітинг, присвячений 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та пам'яті політехніків, загиблих у Другій світовій війні та в боях за Україну. Як завжди, ветерани війни, адміністрація університету, викладачі та студенти зібралися біля меморіалу, щоб згадати події минулих років і вшанувати пам'ять захисників Батьківщини.
Учасників заходу привітав ректор НТУ «ХПІ», член-кореспондент Національної академії наук України, д.т.н., професор Є.І. Сокол: «70 років тому наша країна вистояла в страшній війні проти фашистського режиму. Я щиро вітаю ветеранів з цим святом і висловлюю подяку за ті подвиги і перемогу, завдяки яким ми маємо можливість сьогодні вчитися, викладати, виховувати дітей і просто жити. Однак сьогодні над нашою країною нависла нова загроза – усього лише в 200 кілометрах, тепер уже у східному напрямку, можна чути залпи з гармат. Наш університет не залишається осторонь і усіма силами допомагає героям нового часу відстояти незалежність нашої держави».
Відходить епоха, і з понад 850 учасників бойових дій у Другій світовій війні, які після повернення з фронту працювали в НТУ «ХПІ», на свято прийшли тільки троє: В.Т. Долбня, А.І. Христофоров і П.А. Авілов. Вони досі працюють в університеті. У кожного з них – своя історія, доля і спогади. Своїми спогадами прийшов поділитися Почесний доктор НТУ «ХПІ», професор В.Т. Долбня. Він пройшов всю війну, на фронті вів щоденник, який згодом став унікальним джерелом інформації про долі молодих українців – учасників боротьби з фашистськими загарбниками. У своїй промові він закликав вшанувати пам'ять героїв, які принесли в жертву все заради благополуччя Батьківщини, та побажав усім мирного неба над головою.
Окремої уваги в це свято удостоюється і факультет військової підготовки НТУ «ХПІ», який продовжує давні традиції і навчає студентів, майбутніх військових, для Збройних сил України, які, ремонтуючи військову техніку, активно сприяють виконанню завдань в АТО.
Мітинг супроводжувався концертом, де творчі колективи Палацу студентів виконували пісні воєнних часів, а також сучасні, які відображають національну ідентичність українського народу. Традиційним завершенням стала хвилина мовчання та покладання квітів до пам'ятника політехнікам, що не повернулися з фронту.
За інформацією НТУ «ХПІ»