UniCup 2025: студенти змагалися за статус найкращого університетського стартапу


9 травня в межах події «Своє.ІТ» відбувся університетський кубок стартапів UniCup 2025. Захід зібрав найамбітніших студентів з усієї України, які представили свої ідеї, прототипи та готові до виходу на ринок рішення у сферах IT, енергетики, ментального здоров’я, освіти, соціальних інновацій та інших галузей.
«UniCup 2025 став для мене зустріччю з тим поколінням, яке не боїться мріяти масштабно й діяти впевнено. Ці студенти не просто вчаться — вони вже створюють рішення, які змінюватимуть наше завтра. Сьогодні ми побачили майбутнє креативної економіки — сміливе, технологічне, рішуче — і отримали справжнє задоволення від цього знайомства. Запрошуємо всі команди та зацікавлених приєднуватися до акселераційної програми для наукомістких стартапів Science & Business Acceleration Program 2025, відбір до якої триває до 24 травня 2025 року», — зазначила Марія Краснощок, консультантка Міністерства освіти і науки України з розвитку інноваційної екосистеми та міжнародної співпраці в галузі науки, техніки та інновацій.
До фіналу увійшли 20 команд. Учасники мали 3 хвилини для пітчу та ще 5 хвилин — на відповіді журі. Головна винагорода — 1000 доларів США, а також можливість презентувати свій продукт перед експертами галузі.
«Конференція “Своє.ІТ” стала місцем, де зустрілися досвід великого ІТ-бізнесу, амбіції молодих стартапів і цінності технологічних об'єднань. Але для сталого розвитку потрібні системні речі: підтримка, інтеграція та синергія. Ми в Diia.City Union бачимо, що часто стартапи народжуються саме на перетині корпоративних інновацій і сміливих студентських ідей. І тут наше завдання — бути зв’язувальною ланкою та підтримкою на всьому шляху: від перших пітчів до глобального зростання», — додала Валерія Кушнерчук, виконавча директорка Diia.City.Union.
Перемогу здобув стартап WITERoK — інноваційне рішення у сфері альтернативної енергетики. Команда вже активно розвиває свій проєкт і планує брати участь у програмах підтримки стартапів.
«Якщо вам скажуть, що зі стартапами в Україні все добре, то це неправда. Нам критично не вистачає нових якісних стартапів, які б могли використати всі ті інструменти, котрі зараз доступні для стартапів в Україні. Екосистема має підтримувати розвиток, спроби та ідеї студентів — саме ці люди, зі своїми амбіціями, побудують майбутнє України та розвиватимуть економіку завтра. Пишаємось, що можемо створювати можливості для підприємців на різних етапах і підтримати амбіції студентів», — зазначив Ігор Маркевич, EIT Community Officer Ukraine.
«UniCup став унікальною можливістю для студентів презентувати власні інноваційні продукти на великій сцені в межах “Cвоє.ІТ”. Вражає рівень таланту сучасної молоді та їхні розробки — переконані, що багато з них незабаром стануть частиною нашого повсякденного життя», — прокоментувала Яна Паладієва, team lead WIN2EDIH.
Серед журі UniCup 2025 — провідні представники ІТ-сектору, інноваційної екосистеми та стартап-руху:
- Наталя Денікєєва, директорка директорату розвитку ІТ-індустрії Мінцифри;
- Олексій Ніщик, Chief Growth Officer в Genesis;
- Андрій Заікін, засновник і генеральний директор мережі стартап-інкубаторів YEP;
- Евеліна Голованьова, координаторка Українського фонду стартапів;
- Марія Краснощок, консультантка МОН;
- Юлія Ткач, шеф-редакторка Vector.
Захід відбувся у межах «Своє.ІТ» — національного шоуруму українського програмного забезпечення, покликаного популяризувати розробки вітчизняних ІТ-команд та сприяти відмові від використання російського ПЗ. Подію відвідали понад 2000 осіб, свої розробки презентували понад 50 компаній.
Захід організовано Міністерством освіти і науки України, Diia.City, EIT Community Hub Ukraine, Diia.City.Union та WIN2EDIH.