• A-
    A+

Українсько-японська співпраця розвиватиметься в галузях освіти, культури та фундаментальних досліджень

Опубліковано 26 вересня 2016 року о 12:00
Українсько-японська співпраця розвиватиметься в галузях освіти, культури та фундаментальних досліджень
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Привабливість японського дослідницького простору, широкі можливості співпраці українських учених і студентів з метою сприяння науково-технічному співробітництву між Японією і Україною обговорили учасники семінару «Дослідження з/в Японії», що відбувся в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» 23 вересня 2016 року.

У семінарі взяли участь заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха, Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі, ректор  Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Михайло Згуровський, студенти та науковці України та Японії. 

Заступник Міністра підкреслив важливість підтримки української науки та освіти міжнародною спільнотою, особливо в той час, коли країна переживає російську агресію. Зокрема, 27 університетів та наукових установ були переміщені з непідконтрольних українській владі територій, і змушені розпочинати свою діяльність з початку. «Для нас важлива підтримка іноземних партнерів. Ця співпраця важлива сьогодні, адже парламент ратифікував Угоду між Урядом України та Європейським співтовариством з атомної енергії про наукову і технологічну співпрацю. Завдяки цьому закону українські науковці, які працюють у сфері ядерної енергетики, отримають широкий доступ до наукових інфраструктур, у тому числі, я сподіваюся,  і японських наукових установ», - зазначив Максим Стріха.

Ректор  НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» Михайло Згуровський розповів про плідні дружні зв’язки університету з Японським агентством мiжнародного співробітництва. «Багато спільних проектів уже реалізовано, зокрема, чимало українських студентів, професорів, дослідників співпрацює з японськими компаніями та університетами з різних напрямків. Сьогодні у нас є чудова можливість на семінарі обговорити спільні проекти, які є важливими для обох країн», - додав Михайло Згуровський.

У свою чергу Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі запевнив у підтримці України та розвитку подальшої співпраці в науковій сфері й реалізації проектів з технічного співробітництва.

Українські студенти заслухали доповідь представника Міністерства освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії Хіротака Ямади про політику міністерства щодо розвитку студентської мобільності, досвід міжнародних обмінів ученими та співпрацю над науково-дослідними проектами.

Японські вчені представили проекти в галузях сільського господарства, енергетики та електроенергетики, біоінформатики, над якими працюють у співтоваристві з українськими дослідниками.

Окрім того, під час семінару українські студенти поділилися досвідом роботи та стажування у відомих японських компаніях.

Довідково: У 2006 році Українсько-Японський центр НТУУ «КПІ» розпочав свою діяльність на базі Національного технічного університету України «КПІ». Центр реалізує програму ознайомлення з японською історією, традиціями, культурою, науково-технічним та інноваційним потенціалом, проводить мовні курси, різноманітні заходи із залученням зацікавлених сторін. Останнім часом важливим напрямом є підтримка проектів по лінії «Фукусіма-Чорнобиль».

У 2011 році з метою зміцнення культурного співробітництва та взаєморозуміння між Україною і Японією Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" та Japan Foundation (Японська Фундація) заснували  в Українсько-Японському Центрі «Японський мовний центр  – Японський фонд», який реалізує поглиблену програму знайомства з японською культурою та мовні курси.

Нині в Центрі діють 16 груп з вивчення японської мови, 10 груп японських мистецтв. Для всіх бажаючих відкрита бібліотека, яка налічує вже понад 13 тис. інформаційних матеріалів. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux