• A-
    A+

Українські та польські науковці обговорили питання інтеграції економіки та освіти

Опубліковано 25 вересня 2015 року о 16:36
Українські та польські науковці обговорили питання інтеграції економіки та освіти
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

22 вересня 2015 року в Запорізькому національному університеті відбулося засідання міжнародного круглого столу «Бізнес-інкубатори як інструмент забезпечення сталого розвитку економіки України». У заході брали участь представники адміністрації університету та економічного факультету, студенти й гості Сілезького (Шльонського) університету в Катовіцах (Республіка Польща).

Проректор з наукової роботи, доктор історичних наук, професор Геннадій Васильчук відзначив давні зв’язки ЗНУ із польськими колегами та Запорізьким обласним товариством польської культури ім. А.Міцкевича, завдяки чому студенти університету мають можливість не тільки вивчати польську мову, а й навчатися у ВНЗ Республіки Польща за спеціальними програмами.

Декан економічного факультету, доктор економічних наук, академік Академії наук Вищої школи України, професор Алла Череп розповіла про причини створення бізнес-інкубатора на території Запорізької області. Відповідно до завдань державноїСтратегії сталого розвитку «Україна-2020» та задля стимуляції економічних процесів у нашому регіоні й підвищення активності підприємців, а також з метою підтримки перспективних бізнес-проектів і був створений бізнес-інкубатор, який незабаром розпочне функціонувати на базі економічного факультету ЗНУ.

Вероніка Грихтоль та Олександра Ганцаж перебувають у Запоріжжі з метою обміну досвідом і викладають 10-денний курс польської мови та культури на базі товариства польської культури, а також розповідають українській молоді про можливості навчання в Польщі, зокрема, в Сілезькому університеті в Катовіцах.

Так, Олександра Ганцаж детально розповіла присутнім ??ро адміністративну реформу, яка відбулася в Польщі після розпаду соціалістичної системи управління. Зокрема, це стосується децентралізації влади, зменшення кількості адміністративних одиниць – воєводств, яких після реформи залишилося лише 16. Таким чином, основні питання на місцях стали вирішувати громади і волонтери, яких віднаходиться чимало серед молодих людей. Спочатку було важко за відсутності державного фінансування, але з часом представники громад почали реалізовувати різного роду креативні проекти, а волонтери – молоді фахівці та студенти,отримали можливість таким чином набиратися фахового досвіду. За словами Олександри Ганцаж, головне в цій роботі є ініціатива й активна громадська позиція самих членів суспільства. Зокрема, у Польщі громадам дозволено займатися прибутковою господарською діяльністю, але гроші від реалізації проектів йдуть не на оплату праці виконавців, а на проекти громади. 

За інформацією ЗНУ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux