Україна в науково-інноваційній сфері Східного партнерства: відбулося 6-те засідання Робочої групи
27–28 травня у Вільнюсі відбулося 6-те засідання Робочої групи з досліджень та інновацій Східного партнерства за участю делегацій України, Молдови, Азербайджану, Вірменії, Грузії та країн-членів ЄС. Представники Литви наголосили на системній підтримці України на всіх рівнях освіти та наукових досліджень.
Попри російську агресію, Україна є беззаперечним лідером за показниками участі в програмі «Горизонт Європа». 160 українських організацій залучено до 210 проєктів, підписано 149 грантових угод загалом на 43 млн євро. Додатково завдяки різним програмам підтримки в Україну було інвестовано понад 60 млн євро.
Під час круглого столу країни-партнери представили свої здобутки у формуванні політик досліджень та інновацій. Українська делегація подякувала за солідарність, окреслила виклики воєнного часу та запропонувала низку ініціатив:
- конкурс CYBER4UA з кібербезпеки;
- підтримку енергозабезпечення дослідницьких інфраструктур;
- реалізацію концепції Національної системи дослідників;
- заходи Національного плану відкритої науки;
- залучення іноземних експертів для оцінювання ЗВО та наукових установ;
- розроблення нової Дорожньої карти інтеграції до Європейського дослідницького простору (ERA).
Важливою ініціативою став запит щодо виділення фіксованого відсотка міжнародної допомоги для України на потреби досліджень та інновацій.
Досягнуто домовленості про спільний проєкт із ЄС щодо навчання контактних пунктів «Горизонт Європа» в безпечних регіонах України. Розроблення Дорожньої карти ERA підтримає програма TAIEX.