• A-
    A+

Україна та Румунія планують домовитися про створення програм з обміну школярами для вивчення мов

Опубліковано 21 серпня 2017 року о 19:06
Україна та Румунія планують домовитися про створення програм з обміну школярами для вивчення мов
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Румунія та Україна розглянуть можливість створення програми обміну школярами для вивчення української та румунської мови у відповідному мовному середовищі. Про це йшлося під час зустрічі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з Міністром з питань румунів звідусіль Андреа Пастарнак.

«У Румунії проживає значна українська меншина, в Україні – румунська. Ми багато робимо для того, щоб усі меншини в нашій країні мали можливість у повній мірі проявити себе. Ваше законодавство також передбачає багато можливостей для збалансованого культурного розвитку усіх жителів України. Думаю, це було б продуктивно для обох сторін, якби діти з української меншини в Румунії могли отримати мовну практику в Україні, а діти з румунської меншини – в Румунії», – зазначила Андреа Пастарнак.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич підтримала цю ідею та зауважила, що таку форму співпраці можна або прописати в новій Угоді про співробітництво між країнами у сфері освіти, або підписати окрему угоду, що стосуватиметься лише цього питання.

Міністр з питань румунів звідусіль також зазначила, що румунську громаду турбує питання збереження їхнього права на здобуття освіти румунською мовою.

«Наша позиція полягає в тому, що кожен випускник української школи має добре знати українську мову. Викладання мовами меншин закріплено Конституцією, і ми будемо дотримуватися цього, але відсоток вивчення української збільшуватиметься – від цього напряму залежать освітні шанси дітей румунської меншини в Україні. Адже без знання української неможливо вступити в український виш та повноцінно працювати на території держави», – додала Лілія Гр??невич.

Міністр також повідомила, що для задоволення освітніх потреб громадян України румунської національності створено відповідну мережу навчальних закладів.  У Закарпатській та Чернівецькій областях функціонує 61 дошкільний навчальний заклад з вихованням румунською мовою, де навчається 3тис 406 дітей.

У 2016/2017 навчальному році в цих областях функціонувало 75 шкіл з навчанням румунською мовою, 20 – з навчанням румунською та українською мовами, 1 загальноосвітній навчальний заклад з навчанням українською, румунською і російською мовами.

Загалом румунською мовою в школах навчаються 16тис 139 учнів, вивчають румунську мову як предмет 4тис 182 учні, факультативно або в гуртках – 178 учнів.

Більше фото - за посиланням 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux