Україна й НАТО поглиблюватимуть співпрацю в науково-дослідницькій сфері з метою протидії російській агресії
9 жовтня 2024 року у штаб-квартирі НАТО (м. Брюссель) відбулося перше засідання у форматі Ради Україна–НАТО Робочої групи з питань співпраці у сфері науки та довкілля. Участь у заході взяли заступник міністра освіти і науки України Денис Курбатов та генеральний директор директорату розвитку науки МОН Григорій Мозолевич.
Ключовими темами дискусії стали взаємодія України та Альянсу в межах Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки», теперішня ситуація в науково-дослідницькому середовищі України та пріоритети майбутньої співпраці.
Заступник міністра освіти і науки поінформував представників Альянсу про стан, можливості і потреби науково-дослідницької сфери України, а також розповів про втрати, спричинені російською агресією. Представлено пріоритети України у сфері науки та інновацій, заплановані зміни в галузі та плани щодо її відновлення та модернізації у воєнний і післявоєнний періоди.
Сторони обговорили чинні проєкти в межах програми «Наука заради миру і безпеки» за участю України.
Україна запропонувала зробити важливий крок, щоб наші наукові організації отримали можливість бути ініціаторами тематики нових проєктів спільно з партнерами з країн НАТО. З огляду на досвід, який нині має українська сторона, такі тематики впливатимуть на підвищення стійкості як України, так і країн Північноатлантичного альянсу.
Крім цього, сторони домовились протягом піврічного періоду розробити та затвердити на наступному засіданні дорожню карту розширення співпраці України з НАТО у сфері науки, інновацій та технологій.