У Варшаві експерти з України та Польщі обговорили удосконалення змісту шкільних підручників з історії й географії


У Варшаві відбулося XXIII засідання українсько-польської комісії експертів щодо удосконалення змісту шкільних підручників з історії й географії. Захід провели на підставі угоди про співпрацю в галузі освіти між Міністерством національної освіти Республіки Польща й Міністерством освіти і науки України.
Учасники зібралися, щоб проаналізувати польські та українські шкільні підручники з історії й географії, удосконалити їхній зміст, а також обмінятися досвідом у викладанні цих предметів.
З вітальними промовами виступили державний секретар Міністерства національної освіти Республіки Польща Даріуш Пьонтковський, співголова комісії, професор, доктор габілітований Марек Корнат та співголова комісії, професор, доктор історичних наук Станіслав Кульчицький. Директор департаменту програм і підручників Міністерства національної освіти Польщі, уповноважений міністра у справах програмних засад та підручників, доктор Артур Гурецький у виступі оглянув політику свого Міністерства щодо забезпечення якості підручників, відзначив роль рекомендацій двосторонніх та інших комісій і робочих груп щодо підручників з історії та географії. Учасники комісії представили рецензії на українські і польські підручники з історії й географії.
Учасники засідання обмінялися думками щодо проблем українських здобувачів освіти за кордоном та в Польщі та презентували шляхи забезпечення безперервного навчання (Life Long Learning) українських учасників освітнього процесу, які нині вимушено проживають за кордоном через війну. У виступах промовці засуджували агресію росії проти України та наголошували, що такі дії порушують статут ООН.
Напрацьовані результати використають для реформування освіти та підвищення стійкості української освітньої системи.
Такі заходи створюють можливості для діалогу та обміну досвідом щодо освітніх стратегій та налагодження партнерства між Україною та Польщею.