У Східноєвропейському національному університеті відкрилась виставка до ювілею Лесі Українки

23 лютого 2016 року із нагоди 145-річчя від дня народження Лесі Українки в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки відбулося відкриття виставки «Українка» та презентація експозиції «Леся Українка в політичному плакаті та постері».
За словами завідувача музею Тетяни Данилюк-Терещук, виставка «Українка» уособлює в собі сприйняття Лесі через призму свого псевдоніму, назви своєї Батьківщини. Відтак життя Лесі Українки представлено триетапно: спершу Лариса Косач – це маленька щаслива дівчинка, яка поважала працю своїх батьків, мала надію та хотіла творити; далі показано непросту долю незламної людини, котра до кінця свого життя була сильною та вірною своїй країні; насамкінець Леся постає як символ революції поряд із портретами Тараса Шевченка та Івана Франка.
Під час відкриття виставки завідувач кафедри української літератури Ірина Констанкевич передала музею плакати, листівки, запрошення на ювілеї, матеріальні речі сім’ї Косачів з архіву Галини Мудрик.
Експозиція «Леся Українки в політичному плакаті та постері» – наслідок революційних подій останніх років. За словами організаторів, образ Лесі-революціонерки найбільш близький молоді. Революційна Леся Українка показана авторами в різних варіантах. Найпопулярнішим став портрет Лесі Українки з рогами, що викликав неоднозначну реакцію в гостей та відвідувачів.
За інформацією СНУ ім. Лесі Українки