У Полтаві відкрито ХХХ Всеукраїнську учнівську олімпіаду з української мови й літератури
28 березня 2016 року у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбулося урочисте відкриття IV етапу XXX Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови й літератури.
Олімпіаду відкрив ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Віталій Зелюк. Головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Олена Котусенко зачитала учасникам та організаторам олімпіади привітання Міністра освіти і науки України, в якому наголошувалося, що Всеукраїнська олімпіада юних філологів має стратегічне значення для формування української ідентичності. «Всеукраїнська учнівська олімпіада з української мови й літератури об’єднує представників різних регіонів України, які прагнуть відкрити світ української мови, зрозуміти закономірності українського літературного процесу, зберегти національну пам’ять», - повідомляється у вітальному листі.
У олімпіаді візьмуть участь 148 школярів. Це учні з усіх областей України, міста Києва. Під час представлення команд особливо теплими оплесками присутні в залі підтримали учасників, котрі прибули із Луганської та Донецької областей.
Відповідальну місію визначення призерів олімпіади виконуватимуть 54 члени журі – провідні науковці ВНЗ України, учителі загальноосвітніх шкіл із різних міст України .
Голова журі, кандидат філологічних наук Дмитро Дроздовський підкреслив: «Ця олімпіада має важливе соціокультурне та загальнодержавне значення, оскільки під час цих змагань утверджується увага до української мови, формується повага до інших культур, але все це консолідується навколо української мови і через площину української літератури. Зараз, коли триває війна, важливо об’єднати українські сили, щоб утвердити українську ідентичність».
Змагання будуть складатися з двох турів: упродовж одого дня учні виконуватимуть завдання з української мови, другого – з української літератури.
Голова журі інтелектуального змагання зазначив, що олімпіада – це захід, на якому юні філологи відповідатимуть на запитання щодо проблем сьогодення. Завдання з української літератури – це завдання на знання своєї культури, історії, літератури, котрі побудовані в такий спосіб, що точні відповіді на них знайти неможливо. Водночас, також це творчі завдання, за допомогою яких журі вишукуватиме оригінальність мислення (найкращі роботи, до речі, будуть опубліковані у спеціальному збірнику). «Нам важливо побачити, як мислить дитина, як вона сприймає проблеми сучасності і якими бачить їх розв’язання. Але за цим мають бути душа, креативність, інсайт. Ми шукаємо юних філологів, здатних переказати, передати нам цей інсайт, тобто шукає відкриття», - підкреслив голова журі олімпіади.
Ювілейна тридцята учнівська олімпіада з української мови й літератури відбудеться у місті, яке є серцем України, її духовною столицею, з якою пов’язана велика історія української мови та літератури. Саме на цьому наголосив експерт-консультатнт олімпіади, доктор філологічних наук, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Микола Степаненко.
Мовно-літературні змагання проводитимуться з 28 березня до 1 квітня 2016 року у Полтавській спеціалізованій загальноосвітній школі-інтернаті № 1.
Організатори олімпіади – Міністерство освіти і науки України, департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, Полтавська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат № 1 – бажають усім успіхів, наснаги, приємного спілкування в колі друзів.