• A-
    A+

У Львові відкрито Міжнародний центр правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи

Опубліковано 23 квітня 2015 року о 10:38
У Львові відкрито Міжнародний центр правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

17 квітня 2015 року у м. Львові відбулося відкриття наукового структурного підрозділу Київського університету права Національної академії наук України – Міжнародного центру правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи.

З нагоди відкриття центру ректор КУП НАНУ, професор Бошицький Ю.Л. та начальник управління ліцензування та акредитації Міністерства освіти і науки України Шевцов А.Г. урочисто перерізали жовто-блакитну стрічку.

У заході взяли участь почесні гості: начальник управління ліцензування та акредитації Міністерства освіти і науки України Шевцов А.Г.; генеральний Консул Словацької Республіки в м. Ужгород Янка Буріанова; консул Генерального консульства Угорщини у м. Ужгород Ласло Віда, а також  ноземні партнери КУП НАНУ заступник ректора з навчально-виховної роботи Державної Вищої Технічно-Економічної Школи (PWSTE) Кшиштоф Рейман; завідувач кафедри економічної теорії та статистики Європейського інституту JUSTO, професор, дійсний член Міжнародного статистичного інституту Сімчера В. М.; координатор програми Erasmus, доктор політологічних наук Східноєвропейського університету в Перемишлі (Республіка Польща) Малгожата Кужбідa; директор філії післядипломної освіти та дистанційного навчання в м. Прешові, Варшавської вищої школи менеджменту (Словацька Республіка) Даніель Рохліц, які звернулись з привітальним словом та побажали творчих звершень на науково-дослідницькій ниві та процвітання центру.

Під час урочистостей професор  Бошицький Ю. Л. звернувся до гостей заходу та окреслив мету, завдання й основні напрямки діяльності центру.

Так, зважаючи на прагнення України стати повноправним членом Європейського Союзу, основними завданнями, які ставить перед собою Центр, є:

- сприяння гармонізації українського законодавства із європейським правовим полем у суспільно-політичній, економічній, культурно-просвітницькій, освітньо-науковій та інших сферах суспільного життя;

- формування національно-патріотичного світогляду серед широких верств населення і національної еліти як Львівщини, так і України загалом;

- реалізація суспільних ініціатив шляхом взаємодії з центральними і місцевими органами влади.

На його базі центру було проведено круглий стіл на тему «Парламентаризм в Центрально-Східній Європі: історія, національні особливості, сучасні тенденції», який організував Київський університет права НАН України спільно з Інститутом українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.

На початку круглого столу було зачитано привітання до учасників заходу від Міністра освіти і науки України Квіта С.М.

Зважаючи на євроінтеграційні прагнення України та зростаючу увагу наукової спільноти до питань утвердження сучасних та ефективних моделей парламентаризму, учасники круглого столу обговорили найбільш актуальні теоретичні та практичні проблеми сутності, закономірностей розвитку та відмінних рис функціонування інституту парламентаризму в країнах Центрально-Східної Європи та Україні як невід’ємного атрибуту правової держави, фундаментального надбання демократії, показника розвитку громадянського суспільства.

З доповідями виступили: ректор КУП НАНУ, професор, Заслужений юрист України Бошицький Ю.Л., начальник управління ліцензування та акредитації МОН України, доктор педагогічних наук, професор  Шевцов А. Г., завідувач кафедри економічної теорії та статистики Європейського інституту JUSTO, професор Сімчера В. М.,  науковці Київського університету права НАН України, Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича, Львівського Національного університету ім. І. Франка, Інституту права та психології Національного університету «Львівська політехніка».

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux