У Києві відбулася друга щорічна конференція з фінансової грамотності FinLit Forum 2025










Національний банк України разом із Міністерством освіти і науки України 27 березня 2025 року провів другу конференцію FinLit Forum.
FinLit Forum — це наймасштабніша освітня конференція з фінансової грамотності в Україні, започаткована Національним банком у 2024 році.
Цьогоріч її було присвячено впровадженню фінансової грамотності в Новій українській школі. Захід відбувся в межах Global Money Week і зібрав понад 3 700 учасників — очно і онлайн.
Дискусії передусім були зосереджені на впровадженні в школах нового обов’язкового предмета «Підприємництво і фінансова грамотність», який із вересня 2025 року почнуть вивчати учні 8 класів. Це важливий крок до підвищення фінансової грамотності молоді, але водночас — серйозний виклик для закладів освіти. Педагогам потрібно пройти спеціальну підготовку, авторським колективам — підготувати якісні підручники та інші навчально-методичні матеріали, а школам — обрати серед них найкращі для своїх навчальних закладів.
«Фінансова грамотність — це не просто навичка, а життєва потреба в сучасному світі. Завдяки спільним зусиллям державних органів, освітян і експертів ми створюємо умови, які дадуть змогу українським школярам здобувати практичні фінансові знання та навички. Це важливий крок до фінансової стійкості майбутніх поколінь. Дякуємо Міністерству освіти і науки України за впровадження цієї дисципліни. Національний банк України вже понад 10 років працює в цій галузі й продовжуватиме системну роботу, адже ми маємо мандат від держави на розвиток фінансової грамотності населення і завжди підтримаємо в цьому прагненні молодь та освітянську спільноту», — сказав під час вітального слова заступник голови Національного банку Олексій Шабан.
Також він додав, що за останні три роки 27 тисяч педагогів пройшли навчання та підвищили свою кваліфікацію на базі Центру фінансових знань «Талан» Національного банку. І цей процес триває і далі.
Світлана Фіцайло, державна експертка експертної групи з питань шкільної освіти Директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України наголосила: «Вивчення підприємництва і фінансової грамотності у 8–9 класах — це не просто оновлення шкільної програми, а стратегічний крок до формування фінансово відповідального суспільства. Завдяки сучасним методикам навчання ми допоможемо учням опанувати важливі компетентності, які стануть основою їхнього фінансового добробуту. Дякуємо Національному банку за багаторічну співпрацю в цьому напрямі».
Програма конференції була насиченою й охоплювала ключові теми розвитку фінансової грамотності в Україні. Спікери представили Національну стратегію розвитку фінансової грамотності до 2030 року, поділилися результатами дослідження рівня сформованості компетентності «підприємливість і фінансова грамотність» у підлітків.
Під час панельної дискусії експерти обговорили виклики, що можуть виникнути під час інтеграції фінансової грамотності в освітній процес, та поділилися рекомендаціями щодо ефективного навчання педагогів.
Переглянути запис конференції можна на офіційному ютуб-каналі Національного банку.
Довідка
Конференція FinLit Forum — це щорічна освітня ініціатива Центру фінансових знань «Талан» Національного банку, яка відбувається в межах Global Money Week.
Центр фінансових знань «Талан» — це безоплатна національна платформа з фінансової грамотності, створена Національним банком для навчання та підтримки освітянської спільноти.
Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей) — щорічна міжнародна освітня кампанія, метою якої є розвиток фінансової свідомості дітей та молоді, формування знань, умінь, поведінки та ставлення до грошей, потрібних для ухвалення розумних та обміркованих фінансових рішень, що дасть змогу досягти фінансового добробуту та стійкості.