• A-
    A+

У Київській області відбувся семінар-тренінг для керівників органів управління освітою

Опубліковано 19 березня 2015 року о 17:46
У Київській області відбувся семінар-тренінг для керівників органів управління освітою
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Зазначимо, що проект DOCCU спрямовано на розбудову громадянського суспільства в Україні задля посилення місцевого самоврядування за допомогою підтримки демократичних освітніх установ; реалізації принципів належного врядування шляхом поширення освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) серед державних службовців, педагогічних працівників та учнів загальноосвітніх навчальних закладів; створення і впровадження навчального курсу з ОДГ/ОПЛ в освітні програми для підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування, педагогічних кадрів на національному та регіональному рівнях; та посилення національної дискусії щодо демократичного громадянства на основі Хартії Ради Європи з ОДГ/ОПЛ.

Проект «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» здійснюється Цюріхським педагогічним університетом, Інститутом міжнародних освітніх проектів (IPE) та Національною академією державного управління при Президентові України на основі Угоди між Урядом України і Урядом Швейцарської Конфедерації про технічне та фінансове співробітництво. Пілотна ініціатива Ради Європи щодо впровадження Хартії освіти з демократичного громадянства та освіти з прав людини спрямована на залучення органів державного управління, директорів та вчителів закладів освіти до розвитку демократичного суспільства.

Розпочала тренінг експерт проекту, директор департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, доктор педагогічних наук, професор Наталія Клокар, яка є автором програми з підготовки тренерів для директорів та вчителів загальноосвітніх навчальних закладів. Експерт наголосила, що розвиток громадянських компетентностей є визначним чинником і передумовою демократичних перетворень в українському суспільстві.

В усьому світі освіта визнається однією з основ демократії і є унікальним потужним знаряддям для виконання завдання щодо демократизації суспільства.

Під час теоретичної частини Бендерець Наталія Миколаївна, проректор з міжнародних зв’язків та ІКТ  інституту, кандидат педагогічних наук, розповіла про етапи та форми впровадження проекту. У ході семінару Полтавцев Олександр Геннадійович, завідувач кафедри управління освітою, кандидат філософських наук, ознайомив учасників із основними поняттями і принципами освіти для демократичного громадянства та прав людини.

Навчальний тренінг провели тренери проекту: Наталія Бендерець та  Олександр Полтавцев – старші тренери; Світлана Мірошник, завідувач кафедри педагогіки і психології, кандидат педагогічних наук; Ірина Бондарук, завідувач НМК історії та правознавства, кандидат педагогічних наук; Лариса Пєтушкова, завідувач кабінету практичної психології і соціальної роботи; Ольга Боярчук, завідувач НМК виховної роботи та позашкільної освіти інституту.

Під час тренінгу було розглянуто такі питання:

• модель політичного циклу: політика як процес вирішення проблем суспільства;

• громадянська компетентність: ключові поняття;

• способи формування громадянської компетентності;

• суть, значення та використання SWOT-аналізу в управлінській діяльності.

Учасники заходу практикували інтерактивні технології навчання, активно дискутували, обговорювали в групах позитиви та ризики демократії. Під час заняття панували доброзичлива, дружелюбна атмосфера та позитивний настрій.

За інформацією департаменту освіти і науки Київської ОДА

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux