У Києві відкрито клас Школи Конфуція з поглибленим вивченням китайської мови

22 грудня 2015 року у Київській гімназії східних мов №1, асоційованої школи ЮНЕСКО, відбулося урочисте відкриття першого в Україні класу Школи Конфуція.
Ця подія відкрила перспективи широкого та багатогранного співробітництва: працюють у Класі Конфуція педагоги з Китаю; створено оригінальну методичну базу; облаштовуються лінгафонний та мультимедійний кабінети; до бібліотечного фонду гімназії передано десятки книг спеціальної літератури для навчання учнів. Планується проведення лекцій та семінарів, присвячених культурі, традиціям та найбільш яскравим подіям із життя сучасного Китаю, організація традиційних китайських свят і театралізація обрядів, демонстрація китайських фільмів і телепередач.
У заході взяли участь аташе з питань культури Посольства Китайської Народної Республіки, пані Джань Янь Бо, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації Олена Фіданян, представник Китайської Народної Республіки в торгово-промисловій Палаті пані Гуань Сє Мей, Голова спілки китайців України пан Лі Сян, представники Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Володимир Рева, а також керівники навчальних закладів міста Києва.
«Зміна політики і соціальних пріоритетів в освіті незалежної України, сформувала принципово нову парадигму освіти та виховання − переходу від виховання громадянина країни до формування громадянина світу, людини відкритої, демократичної та відповідальної, освіченість, культура й мораль якої відповідатимуть складності завдань глобалізованого світу», - зазначила у своєму виступі Олена Фіданян.
«Між Україною та Китайською Народною Республікою існує взаємне визнання дипломів про вищу освіту та атестатів про середню освіту», - повідомила директор Київської гімназії східних мов №1 Оксана Проскура.
У планах роботи Класу Конфуція в гімназії передбачено:
- проведення курсів китайської мови для школярів і батьків з використанням можливостей мультимедіа та Інтернет-ресурсів;
- проведення олімпіад та конкурсів із китайської мови та країнознавства;
- тестування учнів з метою отримання ними сертифіката на рівень знання китайської мови (HSK — стандартизований кваліфікаційний іспит із китайської мови для осіб, що не є носіями мови);
- організація стажувань у Китаї.
Відкриття класу Школи Конфуція стало новим важливим кроком у розвитку культурно-освітніх відносин між Україною та Китайською Народною Республікою.
За інформацією департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації