• A-
    A+

У Києві відбулася стартова конференція спільного проекту Ради Європи та Європейського Союзу «Підтримка освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в шести країнах Східного партнерства»

Опубліковано 08 червня 2015 року о 22:40
У Києві відбулася стартова конференція спільного проекту Ради Європи та Європейського Союзу «Підтримка освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в шести країнах Східного партнерства»
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

4-5 червня 2015 року в Києві відбулася конференція, присвячена запуску спільного проекту Ради Європи та Європейського Союзу «Підтримка освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в шести країнах Східного партнерства».

У конференції взяли участь Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун, радник з політичних питань Уряду Європейського Союзу в Києві Хуан Мануель Лопес, представник Ради Європи Катя Долгова-Драйзер,  національні делегації з шести країн Східного партнерства: Азербайджанської Республіки, Республіки Білорусь, Республіки Вірменія, Грузії, Республіки Молдови та України, а також провідні експерти та співробітники Ради Європи.

Відкриваючи конференцію, Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун підкреслила важливість проведення заходу саме в Україні та зазначила, що освіта для демократичного громадянства та освіта з прав людини повинна охоплювати всі сфери освіти – від дошкільної до вищої школи. «Ми розуміємо, що зміни в освітній політиці будуть відчутні у віддаленій перспективі, тому важливо мати надійне підґрунтя співпраці з нашими партнерами та обмінюватися ідеями», - повідомила Інна Совсун.

Перший заступник Міністра зазначила, що проект Ради Європи та Європейського Союзу «Підтримка освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в шести країнах Східного партнерства» передбачає вирішення низки питань, що існують в освіті країн Східного партнерства, та потребують зміни підходів. «Спільно з нашими партнерами ми розробляємо нову культуру, нове мислення в галузі освіти», - підкреслила Інна Совсун.

Перший заступник Міністра освіти і науки повідомила про плідну співпрацю  Міністерства та Рада Європи та зазначила, що цей захід стане площадкою для обміну досвідом для представників шести країн. «Ми повинні говорити про демократію в школах, в університетах, у парламентах, в урядах наших країн, ЗМІ оскільки, це єдиний спосіб для того, щоб зробити внесок у розвиток суспільства», - наголосила Інна Совсун.

Радник з політичних питань Уряду Європейського Союзу в Києві Хуан Мануель Лопес запевнив, що Європейський Союз підтримує роботу конференції в напрямку демократії та верховенства права у Києві. «Ми вважаємо, що це важливий аспект у напрямку Європейської інтеграції та фундамент для реалізації Угоди про асоціацію, що є основою для проведення реформ в Україні», -  зазначив Хуан Мануель Лопес.

Представник Ради Європи Катя Долгова-Драйзер підкреслила, що стартова конференція у столиці України була логічним вибором тому, що з одного боку – це підтримка народу України на шляху до європейських цінностей та розширення демократії, з іншого – цей напрямок не є новим для української освіти. «Освіта стала одним із пріоритетів в перші 100 днів роботи українського Уряду та для нас стало великою честю внести свій вклад у розроблення законопроекту «Про вищу освіту»»,-  повідомила Катя Долгова-Драйзер.

Вона також зазначила, що спільний проект Ради Європи та Європейського Союзу «Підтримка освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в шести країнах Східного партнерства» - частина великого проекту, що розрахований до 2020 року.

Як повідомила Катя Долгова-Драйзер, проект Ради Європи та Європейського Союзу в шести країнах Східного партнерства реалізовуватиметься 2-3 роки. Головна стратегічна мета  проекту – це підтримка інтеграції та подальшого розвитку освіти для громадянства та освіти з прав людини в національних системах освіти, в тому числі і в шкільних програмах. За її словами, важливими документами для керівництва в цьому напрямку є Хартія Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та з прав людини та Європейська культурна конвенція, яка у грудні 2014 року відсвяткувала своє 60-річчя. «Ми очікуємо, що в шести країнах буде доопрацьована шкільна програма та в неї будуть  інтегровані принципи Хартії  для демократичного громадянства та з прав людини», - зазначила Катя Долгова-Драйзер.

Окрім того, за словами представника Ради Європи з питань освіти, завдяки спільному проекту 900 спеціалістів в галузі освіти, лідерів молодіжних організацій з шести країн пройдуть навчання. Буде також проведено низку національних семінарів та тренінгів з вчителями, громадськими організаціями в Грузії, Вірменії, Білорусі, Україні.

Як повідомила Катя Долгова-Драйзер, під час проекту буде обрано 90 пілотних шкіл - по 15 з кожної з шести країн -  де вивчатимуться матеріали з прав людини. Також для реалізації цього проекту вже сформовано керівний комітет, до складу якого увійшли представники делегацій шести країн.

Під час роботи конференції представники шести країн поділилися досвідом та належними практиками використання інструментів освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в країнах Східного партнерства. Крім того, були обговорені завдання розробки навчальних курсів та матеріалів, компетенції вчителів шкіл з питань освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, а також демократичне врядування в школах.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux