У ДНУ ім. Олеся Гончара відбулася ІХ обласна історико-краєзнавча конференція «Історія Дніпровського Надпоріжжя»
У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара пройшла ІХ Дніпропетровська обласна історико-краєзнавча конференція «Історія Дніпровського Надпоріжжя».
У роботі конференції взяли участь провідні професори й науковці регіону, а також студенти Дніпропетровського національного університету, що займаються дослідженням історичного минулого Придніпров’я й Надпоріжжя. Загалом, на пленарному та чотирьох секційних засіданнях було заслухано близько 50 доповідей учених з актуальних історико-краєзнавчих проблем.
Так, одним із ключових напрямів досліджень учасників зібрання було суспільно-політичне життя Придніпров’я кінця ХІХ – початку ХХІ ст. Наприклад, у цій секції розглядалися такі цікаві теми, як: благодійна діяльність жінок Наддніпрянщини в роки Першої світової війни, діяльність національної еліти Катеринославщини у державотворчих процесах періоду початкових етапів Української революції (березень 1917–квітень 1918 рр.), участь дніпропетровців у дисидентському русі України (1960–1985 рр.), місцеве самоврядування на Дніпропетровщині на рубежі ХХ–ХХІ ст., досвід, стан і перспективи реалізації загальнодержавної програми «Реабілітовані історією» на Дніпропетровщині.
Враховуючи зростання наукового інтересу до різних аспектів економічного й соціального поступу придніпровських земель, що спостерігається останнім часом, на конференції обговорювалися й питання історії міст і сіл регіону. Зокрема, були проведені дискусії на теми типології населених пунктів Катеринославської губернії, дослідження німецьких поселень Дніпропетровщини в період нацистської окупації, відновлення житлового фонду і комунальної інфраструктури міст Дніпропетровської області у повоєнне десятиліття.
Науковому узагальненню історичного надбаня культурно-духовного життя області було відведено місце у секції «Освіта, наука, духовність і культура краю». Учасники з широким хронологічним охопленням висвітлювали різні пізнавальні теми: починаючи від перших бібліотек Катеринослава кінця XVIII–середини XIX ст. чи розвитку жіночої середньої освіти на Катеринославщині у другій половині ХІХ–початку ХХ ст. до стану і перспектив збереження нерухомої культурної спадщини Дніпропетровська на сучасному етапі.
Крім того, у предметне коло цих наукових студій входила історична персоналістика, а саме дослідження творчої спадщини тих історичних постатей, чия діяльність була тісно пов’язана з освітою і наукою.
Також до уваги учасників конференції була запропонована презентація новітніх історико-краєзнавчих видань.
За інформацією інформаційно-аналітичного агентства ДНУ ім. Олеся Гончара