У Черкасах триває тренінг з навчальних систем LEGO Education

На базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників триває дводенний тренінг з навчальних систем LEGO Education.
Відкрила тренінг ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна, яка відзначила актуальність упровадження навчальних технологій LEGO: «Потрібно, щоб цей проект мав продовження. Ми говоримо про продуктивну педагогіку, а впровадження LEGO Education є прикладом такої педагогіки. Сьогоднішні учасники тренінгу - це ті, хто мають розпочати цей проект, опікуватися ним і сприяти щоб його реалізація відбулася».
Також ректор зазначила, що LEGO Education – це командна робота, саме тому в тренінгу взяли участь команди-представники у складі методистів методичних кабінетів, директорів та заступників директорів, вчителів інформатики, вчителів початкових класів навчальних закладів Черкащини, де вже упроваджується робототехніка на основі технологій LEGO.
Директор компанії Пролего, офіційного дистриб’ютора інноваційної міжнародної навчальної програми LEGO Education в Україні, Оксана Стоєцька відзначила значну роль Черкащини, як першопрохідця у впровадженні систем навчання LEGO Education: «Черкаська область є першою в Україні, що має цілу мережу шкіл, які будуть навчати за програмою LEGO Education. Я не перебільшую, але на вас дійсно велика відповідальність за впровадження цієї системи, за її результати».
Також Оксана Стоєцька, здійснила презентацію еволюції технологій LEGO та представила команду тренерів програм компанії Пролего, які здійснюють навчання вчителів з технологій LEGO на місцях.
Інноваційні навчальні технології презентували представники компанії Пролего. Так, огляд програми FIRST LEGO League, у якій беруть участь більше 400 тис. дітей та 200 тис. наставників здійснив її куратор Максим Савченко.
Оксана Сущенко, методист напрямку «Початкова робототехніка WeDo: математика, наука» компанії Пролего, окреслила основи початкової робототехніки, зокрема, конструювання та програму??ання простих моделей роботів.
Марина Соловйова, головний методист компанії Пролего, ознайомила учасників тренінгу з наборами LEGO, пояснивши функціональні характеристики та шляхи застосування в конструюванні.
Учасники тренінгу мали можливість власноруч випробувати потенціал наборів LEGO.
Варто відзначити, що всесвітньо відома датська компанія LEGO у 1980 році заснувала окремний підрозділ LEGO Education, який розпочав свою діяльність у сфері освіти, співпрацюючи з відомими експертами у розвитку науки, технології, психології. За цей час було розроблено цілісну концепцію навчання для дітей віком до 16 років. Діяльність LEGO Education спрямована на стимулювання у дітей творчих навичок, створення проектних робіт, навчання співпраці у команді.
На сьогодні програма LEGO Education впроваджена більш ніж у 40 країнах світу. LEGO освіта спрямована на стимулювання у дітей творчих навичок, командної співпраці, створення проектних робіт, залучення дітей до участі у олімпіадах і конкурсах.
Основною метою діяльності компанії Пролего є надання українським дітям найсучасніших методів та засобів навчання, які б заклали надійну основу для їхнього подальшого успішного життя.
Управління освіти і науки облдержадміністрації надає всебічну підтримку в упровадженні навчальних систем LEGO Education на Черкащині. Так, вже в чотирьох школах області, а саме – Смілянській ЗОШ № 7, Золотоніській гімназії м.. С.Д. Скляренка, Гельмязівській ЗОШ Золотоніської районної ради, Сигнаївському НВК Шполянської районної ради, - розпочато навчання з використанням вищезазначених навчальних систем.
Водночас управлінням здійснюється підготовча робота для подальшого впровадження навчальних систем LEGO Education.
За інформацією департаменту освіти і науки Черкаської ОДА