Світовий банк провів міжнародну конференцію з якості ранньої освіти дітей






25-26 квітня у столиці Австрії Відні відбулася конференція Світового банку, що присвячена якості ранньої освіти, за участю урядовців з 13 країн Європи та Центральної Азії. Захід зібрав експертів та політиків, відповідальних за формування політики ранньої освіти дітей, для обговорення важливості інвестицій в якісну дошкільну освіту.
Конференція, що пройшла під гаслом «Якісна дошкільна освіта для всіх за допомогою систем та інновацій», висвітлила значення раннього навчання для розвитку людського капіталу та побудови інклюзивної, стійкої економіки в регіоні. Особливу увагу було приділено унікальним досвідам кожної країни, зокрема України, яка попри широкомасштабну війну має одну з найбільших національних мереж закладів дошкілля.
Заступниця міністра освіти і науки України Євгенія Смірнова, яка взяла участь у заході, поділилася викликами, з якими стикається українське дошкілля, особливо в умовах війни. «В залі не залишилося жодної людини, яка б не пройнялася нашою ситуацією і труднощами, які ми незважаючи ні на що долаємо і продовжуємо долати. Вдячна Світовому банку за висловлену підтримку та допомогу, яку вони наразі готові надавати нашій країні в питаннях розвитку дошкілля», - зазначила Євгенія Смірнова.
Одним з основних питань конференції було визначення критеріїв оцінювання якості дошкільної освіти на державному рівні. Учасники обговорювали найскладніші питання, пов'язані із розширенням рівного доступу до якісної дошкільної освіти і кроки, необхідні для досягнення цієї мети.
Світовий банк висловив готовність надати технічну підтримку програмам трансформації дошкілля в Україні. Інвестиції в якісну освіту дітей раннього віку є важливими для розвитку людського капіталу та побудови інклюзивної, стійкої економіки.
«Тема якісної дошкільної освіти для всіх стає дедалі більш актуальною у світі, де швидкі зміни вимагають від нас зростаючої гнучкості та творчого мислення. Забезпечити доступ до якісної дошкільної освіти для кожного дитини — це не лише моральна, а й стратегічна необхідність для суспільства. Конференція Світового банку стала унікальною платформою для обміну думками та знаннями з міжнародними партнерами, що дозволить Україні впроваджувати інноваційні підходи до розвитку дошкільної освіти, незважаючи на те, що в нашій країні триває війна», - підсумувала Євгенія Смірнова.