• A-
    A+

Шевченківська весна в Чернігівському національному технологічному університеті

Опубліковано 08 травня 2015 року о 09:51

Протягом березня – травня 2015 року в ЧНТУ відбулась низка заходів, присвячених 201-ї річниці від Дня народження Тараса Шевченка.

Зокрема, колектив університету взяв участь в урочистому покладанні квітів представниками  громадськості м. Чернігова  до  пам’ятника Т. Г. Шевченку.

Продемонструвавши свої численні літературні та мистецькі таланти, студенти різних спеціальностей, курсів та форм навчання із задоволенням прийняли участь у Третьому конкурсі літераторів ЧНТУ, загальноуніверситетському  мовно-літературному   конкурсі «Мій Шевченко», літературному конкурсі «Шевченко в моєму житті», конкурсі читців творів Тараса Шевченка, Шевченківських читаннях за патріотичною тематикою «Близький усім, хто виборював волю!», літературно-мистецькому заході «Любіть Україну!», виставці прикладних робіт студентів та співробітників університету,  виставці робіт учасників творчої студії «Гаудеамус», присвячених Т.Г. Шевченку, конкурсі української кухні.

За участю як студентів, так і викладачів ЧНТУ, в рамках святкування Шевченківської весни пройшла низка наукових заходів, а саме: міська студентська  конференція, присвячена  201-ї річниці від дня народження Кобзаря; круглий стіл викладачів та студентів на тему: «Вплив Т.Г. Шевченка на діяльність Кирило-Мефодіївського товариства», Шевченківська літературна вікторина для студентів, засідання дискусійного клубу «Шевченко і сучасна Україна».

Відвідувачі Наукової бібліотеки ЧНТУ мали змогу ознайомитися з: бібліографічними оглядами «Свою Україну любіть, любіть її… Во время люте, в останню тяжкую минуту за неї Господа моліть» та «Тарас Шевченко – гордість українського народу», календарем знаменних і пам’ятних дат «Я відкриваю Шевченка…», книжковими виставками «Чарівний світ Шевченківського слова», «Вдивляється Тарас у душу України»; завітати на літературно-музичні заходи «Ніжні жінки Тараса» та «Велич Кобзаря», літературну годину «У Шевченковій світлиці» (віртуальна подорож музеями світу) та прийняти участь у літературному інтернет-квесті «Згадаймо Кобзареве слово».

Підбиття підсумків проведення Шевченківської весни в ЧНТУ відбулося 6 травня в актовій залі університету на урочистій церемонії нагородження переможців Третього конкурсу літераторів ЧНТУ, загальноуніверситетського  мовно-літературного  конкурсу «Мій Шевченко» та літературного конкурсу «Шевченко в моєму житті». Автори найкращих робіт отримали дипломи та подарунки.

Тарас Шевченко – «духовний батько» українців, символ честі, правди і безстрашності, символ великої любові до людини. Кожному народові Бог дав велику постать, котра є проявом його душі, його зорею… В українців такою постаттю є Тарас Григорович Шевченко – Велетень Духу, Пророк, Батько, Кобзар…

Дослідники творчості Шевченка часто звертають увагу на пророчість його слів. Тому не буде новиною, що кожна сучасна революційна подія знаходить своє відлуння в творах Кобзаря.

Шевченківський вірш, мов мантра звучить в душах українців. Революція гідності вкотре довела, що поезія Тараса Шевченка жива, її серце продовжує битись в унісон з серцями українців. У час тривоги й печалі Кобзар був на барикадах: в малюнках і цитатах, достойно виконуючи місію кобзаря – народного співця. Те, що люди крізь століття почули його віковічне «Борітеся – поборете» – є, безперечно, кращим подарунком для нього, як письменника.

Так хай же й надалі живе Шевченківське слово в серцях українців!

Хай живе і процвітає наша Україна!

За інформацією Чернігівського національного технологічного університету

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux