Рух до енергонезалежності дослідницької інфраструктури: 19 центрів колективного користування науковим обладнання модернізують у межах нового проєкту МОН
Міністерство освіти і науки України оголосило результати відбору на фінансову допомогу з підтримки діяльності та модернізації Центрів колективного користування науковим обладнанням (ЦККНО).
За результатами відбору визначено 19 ЦККНО, які отримають фінансування для впровадження енергоефективних рішень. Модернізація дасть змогу центрам знизити витрати на енергоресурси та забезпечити безперебійне функціонування наукового обладнання навіть в умовах енергетичних криз уже до кінця 2024 року.
Основні напрями використання коштів:
- Закупівля систем альтернативного та відновлювального енергопостачання, таких як сонячні панелі, накопичувачі електричної енергії (акумулятори), гібридні інвертори, контролери BMS та інші необхідні компоненти для їхнього встановлення та безперебійного функціонування.
- Покращення обладнання завдяки додаванню нових модулів або систем, що підвищують його продуктивність та надають більше можливостей для проведення досліджень.
- Ремонтні роботи та закупівля нових частин для технічно зношеного або пошкодженого обладнання.
- Технічне обслуговування, що передбачає калібрування та юстування для оптимізації роботи устаткування.
- Придбання додаткових пристроїв, таких як обладнання для підготовки зразків, оптико-механічних елементів, 3D-принтерів та мережевих засобів для забезпечення ефективної роботи центрів колективного користування науковим обладнанням.
Ця ініціатива є стратегічним кроком МОН до зміцнення енергонезалежності та сталого розвитку дослідницької інфраструктури України.
Завдяки модернізації ЦККНО українські науковці отримають нові можливості для провадження наукових досліджень та інтеграції в європейський дослідницький простір.