Розвиток писемності в Україні: історія і сучасність

9 листопада 2015 року в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася обласна науково-практична конференція «Розвиток писемності в Україні: історія і сучасність», приурочена до Дня української писемності та мови.
Свято організували та провели кафедра педагогіки та психології спільно з кабінетом методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін.
Відкриваючи урочистий захід, директор інституту, к.пс.н. Тетяна Палько наголосила на ролі рідного слова в становленні людини та країни, на його націєтворчій ролі.
Завідувач кафедри педагогіки та психології, к.п.н., доцент Лідія Ходанич окреслила концептуальні питання становлення писемності слов’ян у вимірі європейського полікультурного простору.
Завідувач кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін, к.п.н. Тетяна Гнаткович розкрила роль рідного слова в епоху Нестора-літописця, зупинилась на практичних аспектах застосування фактів історичного минулого в умовах сучасного навчально-виховного процесу.
Завідувач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти, к.п.н., доцент Марія Баяновська окреслила роль слова як виразника духовності особистості, особливо наголосила на дослідженні ролі рідного слова в працях Василя Сухомлинського.
Також до обговорення долучились вчителі. Оксана Уйфолуші з Чепівської ЗОШ І-ІІІ ст. Виноградівського району розповіла про мову як засіб вираження національної самосвідомості, Наталя Дубровська з Усть-Чорнянської ЗОШ І-ІІІ ст. Тячівського району – про українську мову та Інтернет, Світлана Коцубняк з Мукачівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. О.Пушкіна – про культуру спілкування сучасної молоді, Оксана Чейпеш з Ужгородської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ст. – про парцеляцію в українській літературній мові, Ігор Мороз із Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – про розвиток української мови в часи полемічної літератури.
За інформацією Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти