• A-
    A+

Розпочато основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання

Опубліковано 05 травня 2016 року о 17:46
Розпочато основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

5 травня 2016 року розпочалася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. Сьогодні 267 006 учасників зовнішнього незалежного оцінювання складають тести з української мови і літератури. По всій країні також відкрито 1100 пунктів зовнішнього незалежного оцінювання, у роботі яких задіяні 43,6 тисячі педагогічних працівників. «Дуже важливо втримати дуже високу планку, оскільки зовнішнє незалежне оцінювання - це одна з реформ в українській освіті, якій довіряють у суспільстві», - підкреслила Міністр під час інспектування роботи пункту проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що розташований у столичній Введенській гімназії №107.

За словами Лілії Гриневич, з кожним роком процедура зовнішнього незалежного оцінювання удосконалюється. «Я добре знайома з історією зовнішнього незалежного оцінювання, від самого його початку, від створення цієї системи, адже мені довелося бути першим директором Українського центру оцінювання якості освіти. З кожним роком процедура ЗНО удосконалюється», - зазначила Міністр. Зокрема, правила проведення зовнішнього незалежного оцінювання, запобіжники щодо об’єктивності оцінювання робіт учасників та правил їх поведінки, пов’язані з культурою доброчесності.

Окрім того, проблемні питання, які виникали раніше стосовно захисту результатів ЗНО в цьому році усунуті за допомогою Агентства міжнародного розвитку США, що надало допомогу із захисту бази даних. «Сьогодні є комплексна система захисту інформації в базі даних і можна бути впевненим таких маніпуляцій в цей раз ніхто робити не зможе», - запевнила Міністр.

Лілія Гриневич розповіла, що об’єктивність оцінювання робіт учасників зовнішнього незалежного оцінювання забезпечується анонімністю робіт, а також ротацією екзаменаторів, які не знають чиї роботи вони будуть перевіряти.

За словами Міністра, продуманий кожен крок, що запобігає помилковій ідентифікації особи учасника, будь-якого суб’єктивного оцінювання робіт, адже всі роботи мають штрих-код. Ті екзаменатори, які будуть перевіряти відкриту частину роботи не можуть ідентифікувати особу учасника. Окрім того, інструктори дізнаються про те, в якій вони будуть працювати аудиторії за півгодини до початку тестування. Так само ті, хто перевірятимуть роботи теж не знають, з роботами якого населеного пункту вони будуть працювати. Також всі учасники тесту розсаджені по 15 осіб в аудиторії, кожен має своє власне робоче місце. Якщо абітурієнт спробує скористатися мобільним телефоном, чи заважати іншому, то йому доведеться покинути місце тестування без можливості продовжувати брати участь у ньому.

Як повідомила Лілія Гриневич, система зовнішнього незалежного оцінювання буде удосконалюватися й надалі. Сьогодні спільно з Українським центром оцінювання якості освіти розглядається ??лан дій щодо такої методики складання тестів, яка дозволить забезпечити тривалість дійсності сертифікату впродовж двох-трьох років. «Ми зараз прийшли до такого етапу розвитку зовнішнього незалежного оцінювання в Україні, коли можемо забезпечити порівнюваність сертифікатів з наступним роком», - пояснила Міністр.

Лілія Гриневич нагадала, що сьогодні державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання складається з української мови і літератури, а також на вибір – з математики або історії України. Міністр впевнена, що результати тестів зовнішнього незалежного оцінювання слід вивчати. Це дасть можливість дослідити якість освіти в країні та зробити прогнози та тенденції галузі. Зокрема, результати зовнішнього незалежного оцінювання  мають проходити більший аналіз щодо різниці доступу до якісної освіти за місцем проживання учнів, а також різними типами закладів. «ЗНО – це потужне джерело даних для формування освітньої політики», - підкреслила Лілія Гриневич. Нагадаємо, що 5 травня розпочато основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання.

Довідково: У цьому році на зовнішнє незалежне оцінювання зареєструвалися 267 172 особи. З них випускники поточного року складають 200 510 учасників, випускники минулих років - 48 263. За кількістю зареєстрованих учасників за регіонами лідирує Дніпропетровська область - 21 595 осіб та Київ - 21 153 учасників. У Львівській області -17 480 осіб, Харківській області - 16 882, а у Одеській області зареєстровано 15 897 учасників.

У цьому році особи, які зареєструються для проходження ЗНО,  матимуть можливість скласти тести з таких предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської мови, іспанської мови, німецької мови, російської мови, французької мови. Кожен з них може скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux