• A-
    A+

Проекти USAID стосовно демократії та врядування в Україні були презентовані в ДНУ ім. Олеся Гончара

Опубліковано 20 березня 2017 року о 17:21
Проекти USAID стосовно демократії та врядування в Україні були презентовані в ДНУ ім. Олеся Гончара
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

У Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулася презентація проектів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), присвячених темам демократії та врядування в Україні.

У масштабній інформаційній події під назвою «Університет USAID» взяли участь заступник директора Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Джон Пеннелл та керівник програми USAID «Справедливе правосуддя» Девід Вон. Разом із українськими експертами для студентів факультетів суспільних наук і міжнародних відносин, систем і засобів масової комунікації, міжнародної економіки, економічного та юридичного факультетів ДНУ вони провели загальний огляд проектів і програм, які сьогодні реалізуються за підтримки американської організації в Україні.

«Вже за кілька місяців ми відзначатимемо 25-річчя розбудови нашого продуктивного партнерства. Вважаємо, що за ці роки нашій організації вдалося вибудувати успішні взаємини як з громадянським суспільством, так і з урядовими структурами України. Тому USAID і надалі налаштоване на позитивну співпрацю з Україною, прагнучи якомога більше посприяти економічному та соціальному розквіту вашої країни», – наголосив на відкритті Джон Пеннелл.

Серія інформаційних подій «Університет USAID» є одним із напрямів роботи Агентства в Україні і покликана забезпечити глибше розуміння українським студентством діяльності та програм USAID.

«Такі «університетські» дні ми щороку проводимо у різних містах України, також додатково організовуємо і так звані «містечка USAID». Під час цих заходів ми намагаємося якнайширше поінформувати студентський загал про програми, які Агенція здійснює в Україні, а також просто поділитися нашим досвідом, який може, певним чином, прислужитися молоді в майбутньому», – підкреслив пан Пеннелл.

Під час загальної презентації учасники зустрічі ознайомилися із концепцією запропонованих програм USAID, в яких розглядаються виклики, що сьогодні постають перед Україною, зокрема у сфері верховенства права, протидії корупції та захисту прав людини. Так, для слухачів експерти підготували п’ять коротких виступів на актуальні нині теми реформування судової системи, процесів децентралізації, електронного врядування, антикорупційних заходів, протидії торгівлі людьми. У кожному з них студенти ДНУ змогли віднайти свій професійний інтерес.

Зокрема, в залі прозвучали доповіді: «Роль і місце судів у демократичному суспільстві» (проект «Справедливе правосуддя»), «Децентралізація – роль громад у розвитку країни» (програма «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність»), «Open the Data: чим корисні відкриті дані?» (проект «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»), «Зруйновані мрії: як захистити себе від ризиків стати жертвою торгівлі людьми» (проект «Протидія торгівлі людьми»), а також «Права людини – сучасна зброя самозахисту» (проект «Права людини в дії»).

Подальше обговорення зазначених тем відбувалося в окремих секціях. Під час інтерактивних занять учасники заходу отримали можливість відкрито поспілкуватися з лекторами й здобути більше інформації із питань, що їх цікавлять. Для закріплення знань спеціалісти проектів USAID запропонували молоді різноманітні інтерактивні ігри (наприклад, «#ГраСвітГромада», «Місто», «Датаполіс»), творчі майстерні та семінари («Професія правника в США, судова практика та верховенство права», «Юридична освіта, заснована на практиці та розвитку навичок: роль юридичних клінік», «Створення та управління місцевою громадою: виклики, міфи та реальність», «Правила безпечної міграції та працевлаштування» тощо).

За повідомленням інформаційно-аналітичного агентства ДНУ ім. О.Гончара

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux