Проект АТЕНА: завдання і результати
Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки є одним із чотирьох університетів-учасників проекту АТЕНА, а сьогодні керівництво вишу застосовує рекомендації проекту щодо реформування на практиці. У вересні 2015 року у Брюсселі (Королівство Бельгія) відбудеться завершальна зустріч учасників проекту АТЕНА.
Європейська асоціація університетів особливо приділяє увагу розвитку співпраці з вищими навчальними зак??адами східного сусідства, зокрема з Україною, задля покращення діалогу та взаєморозуміння, обміну знаннями та досвідом. Проект АТЕНА, ініційований ЄАУ у 2012 році і направлений на розвиток, реформування та модернізацію систем вищої освіти Вірменії, Молдови та України. Мета проекту – покращити якість і відповідність систем вищої освіти трьох країн, а також сприяти їх більшій конвергенції зі здобутками Європейського Союзу.
Томас Естерманн, директор із питань управління, фінансування та розвитку суспільної політики Європейської асоціації університетів, вважає, що головне завдання ЄАУ підтримувати ініціативи вишів у всьому – від навчання до наукових досліджень та інновацій. «Працюючи над великим проектом АТЕНА, ми аналізували статистичні дані, рівень розвитку вищої освіти як системи, вивчали інституційні особливості реформування, автономію вищих навчальних закладів вашої країни. Задля забезпечення незаангажованості й різних перспектив погляду на деякі проблеми співпрацювали не лише з університетами, а й Міністерством освіти і науки України», – повідомив Томас Естерманн.
Ректор СНУ імені Лесі Українки Ігор Коцан надзвичайно пишається, що найбільший виш Волині був учасником проекту АТЕНА, бо міжнародна співпраця належить до основних пріоритетів у діяльності навчального закладу. Крім того, керівництво університету має сміливі плани – будівництво науково-технологічного парку на 8-гектарній ділянці. «Саме тут буде простір для реалізації новітніх інженерних проектів у сфері міського будівництва й архітектури, ландшафтного дизайну, відновлюваних джерел енергії та соціально-природної взаємодії. Кампус має стати пріоритетом науково-технологічного розвитку регіону», – розповідає Ігор Коцан. Звісно, в реалізації цього завдання допоможе залучення іноземних інвесторів та організацій.
Томас Естерманн переконаний, що географічне розміщення СНУ імені Лесі Українки є унікальним, поблизу кордону, відповідно університет може стати своєрідним інкубатором, центром поширення європейських цінностей, що сприятиме розвитку політики європейського добросусідства та подальшої інтеграції у Європейський Союз.
Європейська асоціація університетів (ЄАУ) – найбільша та найвагоміша організація, що представляє інтереси університетів Європи та налічує понад 850 членів із 47 країн. В університетах-членах ЄАУ навчається 17 мільйонів студентів. Ця організація підтримує та захищає інтереси як окремих інституцій, так і весь сектор вищої освіти. ЄАУ пропонує своїм членам найкращі умови для співпраці, обміну досвідом та участі в спільних навчальних проектах між широким колом університетів.
За інформацією СНУ ім. Лесі Українки
┘