Про діяльність хабу «POLIDIH» Поліського університету розповіли під час заходу «Innovation without borders: можливості Цифрової Європи для України»



За інформацією пресслужби Поліського національного університету
У Києві, в рамках заходу «Innovation without borders: можливості Цифрової Європи для України» відбулася презентація результатів програми Європейського Союзу «Цифрова Європа», мета якої — допомогти українським організаціям і приватним компаніям розвивати проєкти у сфері цифрових технологій, штучного інтелекту та хмарних послуг.
Програма «Цифрова Європа» фінансування ЄС, спрямована на підтримку впровадження цифрових технологій серед підприємств, громадян і державних адміністрацій. Має загальний бюджет 7,5 мільярдів євро до 2027 року, з яких 6 мільярдів доступні Україні. Ці кошти спрямовані на розвиток штучного інтелекту, суперкомп’ютеризації, цифрових навичок та технологій для трансформації економіки й суспільства.
Серед учасників презентації:
- Михайло Федоров — Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації.
- Валерія Іонан — заступник міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції.
- Генрік Вітфельдт — керівник секції «Державні фінанси, підтримка бізнесу та соціальна політика» Представництва Європейського Союзу в Україні.
- Андрій Ремізов — директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту.
- Ольга Кревська — директор директорату європейської та євроатлантичної інтеграції і міжнародного співробітництва.
- Ілля Родін — начальник відділу розробки прикладних програмних засобів, ДП «Дія».
Під час події присутні могли дізнатися детальніше, які послуги пропонують Європейські цифрові інноваційні хаби, які можливості та фінансування для бізнесу й організацій надає Програма, яка підтримка від Офісу з розвитку підприємництва та експорту як національного контактного пункту Програми, ін.
Крім того, українські хаби, які вже доєдналися до мережі Європейських цифрових інноваційних хабів, поділяться власними історіями успіху. У їх числі — Поліський цифровий інноваційний хаб «POLIDIH» (Polissia Digital Innovation Hub), який у грудні 2024 року відкрили у Поліському національному університеті.
Зокрема, «POLIDIH» представляли керівник Навчально-наукового центру дуальної освіти Поліського національного університету, національний координатор хабу Віта Бугайчук та заступник керівника Навчально-наукового центру космічних та геоінформаційних технологій Поліського національного університету Олександр Рожков, які озвучили основну інформацію щодо напрямків його діяльності, розповіли про вже впроваджені ініціативи і проведені заходи, поділилися планами на 2025 рік - запуск тестових навчальних курсів (базовий курс «Arcgis», курси ГІС для екологів, агрономів та громад, курси з автоматизації) та чотирьох пакетів послуг, що будуть надаватися на базі хабу.
Нагадаємо, що влітку 2024-го консорціум у складі Поліського національного університету, Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної військової адміністрації, Житомирської міської ради, Державного космічного агентства України, Національного центру управління та випробувань космічних засобів, компаній Encon Trade, Encon, ІTM Cargo LLC, AMM Project Sp. z o.o. та ESRI Ukraine став переможцем конкурсу зі створення Європейських цифрових інноваційних хабів в Україні, який проведений Єврокомісією в межах програми ЄС «Цифрова Європа». Єдиний у Житомирській області Європейський цифровий інноваційний хаб POLIDIH (Поліський цифровий інноваційний хаб), діяльність якого розповсюджуватиметься на всю північну частину України, допомагатиме малому й середньому бізнесу та державним організаціям вдосконалювати виробничі процеси, продукти або послуги за допомогою сучасних цифрових технологій, зокрема геоінформаційних та космічних, автоматизації виробничих процесів тощо.
Слідкувати за анонсами та новинами Поліського цифрового інноваційного хабу «POLIDIH» можна на офіційному сайті, а також у соцмережах Фейсбук та Лінкедін.