• A-
    A+

Практична медіаграмотність для викладачів суспільних дисциплін

Опубліковано 13 січня 2016 року о 14:30

З 12 по 14 січня 2016 року департамент загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України спільно з Міжнародним благодійним фондом «Академія української преси» за підтримки програми «Матра» Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів проводять у Тернополі семінар «Практична медіаграмотність для викладачів суспільних дисциплін».

На відкритті семінару перед присутніми виступили головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Раїса Євтушенко, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ольга Хома, заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, менеджер медіаосвітніх програм Академії української преси, провідний мистецтвознавець Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України Оксана Волошенюк.

Присутні обсудили зростання значення медіаосвіти та медіаграмотності в сучасному світі. Адже саме зараз, в умовах агресії Росії проти України (у тому числі й інформаційно-пропагандистської), важливим завданням вчителів суспільних дисциплін є навчити учнів життєво необхідним механізмам критичного мислення, вмінням знаходження та фільтрування необхідної інформації, відокремлення достовірних фактів від прихованої пропаганди, спроб маніпулювання свідомістю людей.

Під час семінару були презентовані навчальний модуль «Як створити сучасну шкільну газету» та перша українська медіаосвітня онлайн-гра «Медіазнайко».

Також проводитиметься пілотування окремих розділів посібника «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін» в Тернопільському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - правовий ліцей №2», відвідування уроків і виховних заходів у загальноосвітніх навчальних закладах обласного центру, а також обговорення результатів пілотування, круглий стіл-рефлексія щодо змісту посібника за участю вчителів історії та авторів посібника.

Семінар є надзвичайно корисним, адже відкрив для педагогів багато нового. Зокрема, навчив новим способам критичного оцінювання інформації: яким джерелам в Інтернеті варто довіряти; як не спокуситися на підроблену «інформацію»; перевірити, чи є справжніми фото чи відеоматеріали. Співпраця з медіаекспертами продовжуватиметься й надалі.

 

 

За інформацією департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux