Понад 218 тисяч учасників НМТ-2025 уже знають свої результати: найбільше 200-бальників — із математики

Уже маємо результати 13 із 17 основних сесій національного мультипредметного тесту. Це понад 218 тисяч учасників. Результати решти сесій будуть оприлюднені згодом.
Загалом на всі основні сесії НМТ зʼявився 91% від кількості зареєстрованих. Показник вищий за торішній і свідчить про відповідальне ставлення випускників до участі у вступній кампанії.
«Попри складні обставини воєнного часу, вступники з усіх регіонів, зокрема й прифронтових, демонструють високу мотивацію, явку і конкурентоспроможні результати. Це важливе свідчення зрілості української молоді та стійкості нашої освітньої системи», — зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
На сьогодні найбільша кількість 200-бальників — з математики: таких учасників уже 1163. На другому місці англійська мова — 765 максимальних результатів; на третьому — українська мова, де 658 учасників отримали 200 балів. Усього 2414 вступників склали хоча б один предмет на 200 балів. З них 250 склали два предмети на максимальний бал, 31 учасник — три предмети, а троє мають 200 балів із чотирьох предметів.
Частка тих, хто не склав математику, нині становить 11,7%, торік цей показник був вищим — 14%. Водночас серед вибіркових предметів найскладнішими виявилися фізика — 10% учасників не впоралися, хімія — 6% та іспанська мова — 4,5% учасників не подолали порогового бала. Зауважимо, що кількість учасників НМТ, які обирають ці предмети незначна, тому шкала оцінювання для них стає більш чутливою.
Загалом на НМТ 2025 року зареєструвалися 317 083 учасники — це більше, ніж у 2024 році. Стабільною залишається кількість реєстрацій тих, хто складає НМТ за кордоном, що доводить бажання навчатися в Україні. Із зареєстрованих цього року 236 529 — цьогорічні випускники. Інші — ті, хто повертається до вищої освіти після перерви, уже у віці старше 18 років.
Міністерство також наголошує: ті, хто не подолав поріг НМТ із деяких предметів, зберігають можливість вступити до закладів фахової передвищої та професійної освіти. Україна потребує механіків, будівельників, фахівців з агросфери, молодшого медичного персоналу — саме такі напрями є перспективними на ринку праці та ключовими для відновлення країни.
НМТ-2025 триватиме до 25 липня (додаткова сесія). Учасники, які з поважних причин не склали НМТ під час першої сесії ще мають можливість скласти тестування, обрати освітній маршрут і скористатися підтримкою, яку держава надає вступникам через систему бюджетних пріоритетів та грантів на компенсацію вартості навчання.
Фінансування модернізації програмного забезпечення, з використанням якого проводять вступні випробування (НМТ, ЄФВВ, ЄВІ), відбувається в межах спільного зі Світовим банком проєкту «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів».