Почали роботу освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»

Сьогодні, 19 червня 2017 року, розпочали роботу освітні центри (ОЦ) «Донбас-Україна» та «Крим-Україна». Завдяки ним будь-який вступник з Криму та непідконтрольної території Донбасу може вступити до українських вишів за спрощеною системою – без складання ЗНО.
Центри «Донбас-Україна» працюватимуть на базі переміщених ВНЗ, а також на базі університетів, розташованих на підконтрольній українській владі території Донецької і Луганської областей.
У переміщених вишах для вступників встановлені фіксовані обсяги державного замовлення для всіх спеціальностей та освітніх рівнів.
Щоб скоординувати роботу ОЦ «Донбас-Україна», а також провести консультації для працівників «гарячих ліній» цих центрів, з 19 до 23 червня на Донбасі з робочою поїздкою перебуватиме завідувач сектору переміщених вищих навчальних закладів департаменту вищої МОН Світлана Кретович. Разом з виконавчим директором ГО «Фонд «Відкрита політика» Іриною Ждановою вони відвідають ВНЗ, розташовані в містах Краматорську, Рубіжному, Кремінній та Сєвєродонецьку.
«У межах візиту ми плануємо провести низку зустрічей не лише з представниками освітніх центрів, а й з громадськістю. Обов’язково поширюватимемо інформаційні матеріали про спрощений вступ через центри в зазначених містах, а також на пунктах пропуску», – розповіла Світлана Кретович.
Центри «Крим-Україна» діють на базі 12 ВНЗ:
- Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
- Запорізький національний університет
- Чорноморський національний університет імені Петра Могили
- Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
- Національний університет «Львівська політехніка»
- Львівський навчально- науковий інститут ДВНЗ «Університет банківської справи»
- Херсонський державний університет
- Херсонський національний технічний університет
- Херсонська державна морська академія
10. Таврійський національна університет імені В. І. Вернадського (Київ)
11. Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана
12. Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет
Світлана Кретович відзначила, що нещодавно також було прийнято закон, згідно з яким для абітурієнтів з Криму впроваджуються квоти в обсязі 1тис місць державного замовлення на навчання в ВНЗ на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.
«На ці місця кримчан також прийматимуть за результатами вступних випробувань, однак закон набере чинності й почне реально працювати лише в середині липня. Проте в цей час в звичному режимі працюватимуть 12 освітніх центрів «Крим-Україна». І коли відбудуться передбачені законом зміни, це будуть додаткові виші й додаткові місця до тих, які вже є зараз», – повідомила Світлана Кретович.
Вона додала, що нині квота на місця державного замовлення для абітурієнтів з Криму становить 20% від загального обсягу держзамовлення, а це понад 800 місць.
Для вступу за спрощеною системою абітурієнту потрібно приїхати до освітнього центру, подати заяву та заповнити освітню декларацію. Після цього пройти державну підсумкову атестацію з 2 предметів (українська мова, історія України) і скласти вступний іспит з одного предмета, визначеного ВНЗ, або творчий конкурс. Також необхідно буде отримати в школі, закріпленій за освітнім центром, тимчасову довідку – її протягом 3 місяців потрібно замінити на документ про освіту державного зразка.
Вступати через освітні центри можуть як особи, що не мають українського документу про освіту та сертифікатів ЗНО, так і ті, хто має такий документ та сертифікати ЗНО 2016 або 2017 року.
У середньому процедура вступу займає 3-4 дні. На цей час вступники забезпечуються гуртожитком.
Освітні центри працюватимуть до 30 вересня.
З докладнішою інформацією можна ознайомитися на сайті МОН у розділі «Для жителів Донбасу і Криму».
Нагадуємо, що торік протягом вступної кампанії до ОЦ «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» звернулося понад 3300 осіб.