• A-
    A+

Підведено підсумки конкурсного відбору державного замовлення на науково-технічну продукцію за новим механізмом у 2024 році

Опубліковано 19 листопада 2024 року о 19:50
Підведено підсумки конкурсного відбору державного замовлення на науково-технічну продукцію за новим механізмом у 2024 році
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Міністерством освіти і науки України підведено підсумки конкурсного відбору науково-технічних (експериментальних) розробок за державним замовленням, виконання яких розпочнеться у 2024 році за рахунок коштів державного бюджету (далі — Конкурсного відбору), який було оголошено наказом Міністерства освіти і науки України від 06.06.2024 № 808 (із змінами).

Цього року Конкурсний відбір проходив в абсолютно новому форматі, серед основних новацій:

  • вперше забезпечено формування пріоритетної тематики і вихідних ТЗ міністерствами, іншими ЦОВВ, компетенція яких є домінуючою у відповідній сфері, серед яких: Міноборони, Мінстратегпром, Мінцифра, МВС, Міндовкілля, Мінінфраструктури, Міненергетики, МОЗ, Мінагрополітики та Адміністрація Держспецзв'язку;
  • запроваджено інститут кураторів розробки з боку замовників і кінцевих користувачів;
  • збільшено граничний обсяг фінансування розробки — максимальна вартість 10 млн грн;
  • повністю цифровізовано проведення Конкурсного відбору в Національній електронній науково-інформаційній системі;
  • удосконалено процедуру оцінювання заявок через поєднання закритої peer-review експертизи та додаткового оцінювання секцією за участю представника замовника через пітчинг-презентацію;
  • забезпечено можливість залучення співфінансування за кошти суб'єктів малого, середнього та великого підприємництва.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 06.06.2024 № 807 затверджено 25 пріоритетних тематик, за якими буде здійснюватися державне замовлення на науково-технічні (експериментальні) розробки та науково-технічну продукцію у 2024—2025 роках, для забезпечення пріоритетних державних потреб. На виконання кожної з яких було сформульовано Вихідне технічне завдання. 

До пріоритетної тематики було включено широкий спектр завдань для вирішення: від бортової системи навігації БПЛА і розпізнавання об'єктів за допомогою штучного інтелекту до промислових технологій отримання водневого палива та маскувальних матеріалів.

Також було оновлено Положення про проведення Міністерством освіти і науки України конкурсного відбору науково-технічних (експериментальних) розробок за державним замовленням, оновлено Положення Науково-технічну раду Міністерства освіти і науки України з питань формування та виконання державного замовлення на найважливіші науково-технічні (експериментальні) розробки та науково-технічну продукцію та її секції.

Участь у Конкурсному відборі взяли 808 науковців з 61 підприємства, установи і організації різних форм власності, у тому числі наукові колективі з 29 закладів вищої освіти, 28 наукових установ, 2 державних підприємств, 2 представників приватного сектору економіки.

Було виявлено активність: зареєстровано в Системі 219 розробок у формі заявки на участь у конкурсі науково-технічних (експериментальних) розробок за державним замовленням (далі — Заявка) разом з Технічним завданням на виконання науково-технічної роботи.

Кількість Заявок, зареєстрованих в Системі за регіонами України

Назва області
Кількість Заявок, поданих в Системі
Київська і м. Київ69
Харківська11
Сумська7
Житомирська3
Дніпропетровська
7
Миколаївська2
Івано-Франківська1
Полтавська2
Львівська2
Закарпатська1
Тернопільська1
Запорізька1
Чернігівська1
Волинська1

Розподіл поданих Заявок за відомчою підпорядкованістю

Відомча підпорядкованість
Кількість Заявок зареєстрованих в Системі
МОН71
НАН України25
НАМН України1
НААН України 1
МОЗ1
МВС1
МОН та НАН України4
Мінагрополітики1
ДКА1
Мінекономіки1
інші (ТОВ, приватні закладі освіти)2

За результатами попереднього розгляду за формальними ознаками 109 Заявок було передано для проведення наукової і науково-технічної експертизи, яка здійснювалася в Системі. 

Експертизу кожної Заявки проводило по 3 українські експерти об'єднаної системи експертів Міністерства освіти і науки України, таким чином, було забезпечено проведення 327 експертиз Заявок.

Оцінювання Заявок членами Секцій здійснювалось в 2 етапи:

  1. Етап: Оцінювання заявок членами Секцій в Системі з подальшим визначенням сумарної оцінки;
  2. Етап: Формування остаточних пропозицій для Ради за результатами проведення розширених засідань Секцій. 

Також під час проведення розширених засідань Секцій у разі необхідності члени Секції могли скористатися правом ініціювання проведення пітчингу (наочне представлення власних розробок). Пітчинг проводився у разі, коли Секція не могла визначити переможця за відповідною пріоритетною тематикою. Пітчинг проводився на додатковому засіданні Секції за участі керівників Розробок, кураторів, представників реального сектору економіки.

Таким чином, було проведено:

  • 11 онлайн—засідань Секцій, з яких 4 проведено із запрошенням наукових керівників для представлення власних Розробок (пітчингу).
  • 3 онлайн—засідання Ради.

Також для участі у засіданнях Секцій та Ради було залучено 16 кураторів Розробок — осіб, уповноважених представляти інтереси міністерств, інших центральних органів виконавчої влади під час формування та виконання державного замовлення на найважливіші науково-технічні (експериментальні) розробки та науково-технічну продукцію.

Таким чином, за результатами конкурсного відбору рекомендовано до фінансування 22 науково-технічні (експериментальні) розробки, виконання яких спрямовано на вирішення питань забезпечення потреб національної безпеки та оборони, швидкого відновлення України та трансформації її економіки.

Результати конкурсу затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 12.11.2024 № 2ДСК (враховуючи необхідність обмеження доступу до інформації — для службового користування). Витяг із зазначеного наказу доведено до керівників ЗВО та НУ, які стали переможцями конкурсного відбору, в установленому порядку.

Загальний обсяг фінансування зазначених 22 науково-технічних (експериментальних) розробок становить 186 794,25 тис грн зі строком виконання до двох років (24 календарні місяці). 

Найближчим часом Урядом буде затверджено перелік найважливіших науково-технічних (експериментальних) розробок в рамках виконання державного замовлення на найважливіші науково-технічні (експериментальні) розробки та науково-технічну продукцію у 2024—2026 роках. 

Наразі МОН готується до укладання договорів на виконання науково-технічних (експериментальних) розробок організаціями-виконавцями переможцями конкурсного відбору.

Традиційно кожен науковий керівник науково-технічної (експериментальної) розробки, може ознайомитись з інформацією про результати Конкурсного відбору у особистому кабінеті Системи.

Більше за темою Діяльність міністерства

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux