Підсумки Міжнародної діяльності та перспективи МООС у ДОННУ

29 січня 2016 року у Донецькому національному університеті пройшло чергове засідання Вченої ради, на якому розглядалися питання міжнародної діяльності та впровадження платформ масових відкритих інтерактивних курсів.
Проректор з науково-педагогічної роботи і міжнародних зв’язків Тетяна Орєхова представила свою доповідь «Міжнародна діяльність університету та завдання з її вдосконалення». Вона зазначила, що одним з пріоритетних напрямків роботи міжнародних служб ДонНУ є встановлення і розвиток двосторонніх контактів із закордонними вишами та науковими установами. За 2015 рік ДонНУ уклав і відновив 10 договорів та 3 меморандуми про співпрацю з Британською Радою та вишами Сполученого Королівства Великої Британії, Казахстану, Республіки Польщі, КНР, Республіки Вірменії, Латвійської Республіки, Словацької Республіки, Республіки Молдови. Напрямком, який стрімко розвивався була академічна мобільність студентів, викладачів та персоналу університету. За останній рік 67 студентів і 34 викладачі взяли участь у програмах академічної мобільності. 22 співробітника університету в рамках даного напрямку відправлялися у відрядження. Значну підтримку у академічній мобільності отримали від МФ «Відродження» у рамках проекту «Європейський розвиток ДонНУ у Вінниці».
Серед перспектив на 2016 рік визначено поглиблення міжнародної співпраці факультетів щодо розширення участі у програмах академічної мобільності, розвиток програм «подвійних дипломів», партнерство в рамках міжнародних освітніх і наукових проектів, завершення розробки і впровадження англомовних курсів і програм за спеціалізаціями «Комп’ютерні науки», «Міжнародний бізнес», «Загальний МВА», «Міжнародна економічна співпраця», «Інтелектуальні інформаційні технології» і спеціалізацій із викладанням курсів англійською мовою «Міжнародні студії», «Політичний аналіз і державне правління», «Міжнародне право. Європейське право». У найближчій перспективі - продовження практики підвищення кваліфікації викладачів і співробітників університету з володіння іноземними мовами.
Також під час засідання Вченої Ради розглянуто тему «Платформи масових відкритих інтерактивних курсів (МООС): досвід використання та перспективи розвитку», яку представив Ярослав Арчаков, директор навчально-практичного обчислювального центру ДонНУ. Він дав грунтовний аналіз світовому тренду щодо використання провідних платформ та практики проведення відкритих курсів та лекцій у вишах. Акцентовано було на тому, що використання досвіду європейських університетів у запровадженні практик МООС (в тому числі – і немасових) у діяльності Донецького національного університету є доцільним та може бути корисними для споживачів освітніх та наукових продуктів ДонНУ.
За інформацією ДонНУ