Освітяни обговорили перспективи розвитку багатомовної освіти в Україні
24 листопада 2015 року за ініціативи Румунського інституту миру (PATRIR), Міністерства освіти і науки України, а також підтримки Міністерства закордонних справ Фінляндії відбулася конференція на тему «Мультилінгвальна освіта в Україні: досвід, методологія та перспективи».
У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», представники Латвійсього університету, освітяни Одещини, Буковини та Чернівецької та Закарпатської областей.
Привітав учасників конференції директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, який, зокрема, наголосив, що багатомовна освіта є дуже важливою для розвитку освітньої галузі в Україні. Наявні ресурси та сучасні розробки відкривають нові перспективи для більш широкого впровадження проекту багатомовної освіти в українських навчальних закладах.
Виконавчий директор Румунського інституту миру Андра??енасе наголосила, що мультилінгвальна освіта є інновацією у навчанні, яка допоможе школярам не тільки отримати академічну освіту кількома мовами, що є вагомим підґрунтям для майбутніх випускників у виборі їхнього подальшого життєвого шляху, а й сприятиме розвитку комунікативних навиків та творчих здібностей.
Головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин МОН України Світлана Харченко надала методичні рекомендації з розвитку багатомовної освіти в навчальних закладах України.
Досвідом роботи з упровадження багатомовної освіти у навчальних закладах поділилися з учасниками конференції Інна Друвієте, віце-ректор Латвійського університету, Міністр освіти і науки Латвійської Республіки 2004-2006, 2014 р., а також вихователі й учителі з Закарпатської, Чернівецької та Одеської областей.
Учасники конференції отримали цінну інформацію про стратегічні напрямки партнерства з освітянами європейських країн, що сприятиме уже з 2016 року повноцінній реалізації програми «Мультилінгвальна освіта в Україні».
За інформацією Інституту модернізації змісту освіти