Освітянам Чернігівщини презентували результати словацько-українського проекту «Європа в школі – 2»

19 травня 2015 року на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського відбувся регіональний семінар у рамках реалізації словацько-українського проекту «Європа в школі – 2» для вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін.
Презентувати освітню ініціативу і ознайомити педагогічних та науково-педагогічних працівників Чернігівщини з практичними результатами її впровадження завітали Каміл Сладек та Міхал Гаман (Центр європейської політики, м. Братислава, Словацька Республіка), Міхаел Мурад (EUTIS, м.Брно, Чеська Республіка) та координатор проекту Мартіна Бендікова (Центр європейської політики, м.Братислава, Словацька Республіка).
Проект «Європа в школі - 2», організаторами якої виступили Центр європейської політики (СЕР) та Словацька агенція з розвитку міжнародної співпраці (SlovakAid), тривав з вересня 2013року до вересня 2015 року.
Основною метою проведення його стало впровадження тем, пов’язаних з європейською політикою, процесом європейської інтеграції та розбудовою громадянського суспільства, у навчальний процес у загальноосвітніх навчальних закладах України.
Ключовим завданням, яке ставили перед собою організатори, було передати словацький та чеський досвід процесів трансформації та інтеграції до ЄС у освітній галузі українським педагогам; передати учасникам семінарів необхідні практичні знання для ефективної адаптації цього досвіду в школах України.
У рамках реалізації проекту 19 педагогічних працівників навчальних закладів Донецької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської,Чернігівської областей та м.Києва взяли участь у семінарах, у ході яких поглиблено вивчалися процеси європейської інтеграції та особливості передачі набутих знань у середніх школах.
Відкрила роботу семінару та ознайомила учасників з регламентом його проведення проректор з науково-методичної роботи ЧОІППО імені К.Д. Ушинського Ірина Лисенко.
Каміл Сладек коротко ознайомив присутніх з основними віхами становлення словацької Республіки, розказав про напрями реалізації проекту«Європа в школі - 2» та основні досягнення і результати його впровадження. Міхал Гаман, Міхаел Мурад та Мартіна Бендікова проаналізували досвід Словацької та Чеської Республік в період інтеграції та членства в ЄС, а також висвітлили ключові трансформаційні процеси у суспільно-політичному та економічному житті кожної країни.
Своїми враженнями, оцінками та досвідом впровадження освітньої ініціативи «Європа в школі - 2» поділились і українські експерти: старший викладач кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Герцог, завідувач кафедри менеджменту освіти та психології Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (м. Слав’янськ) Лариса Пасечнікова, завідувач науково-методичного центру менеджменту освіти та педагогічних інновацій Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (м. Слав’янськ)Тетяна Колган та Ірина Лисенко.
Крім того, відбулась презентація робочих зошитів, створених у рамках проекту, з 4 актуальних тем:
- цілі та принципи функціонування ЄС крізь призму системи цінностей;
- політичні аспекти європейської інтеграції;
- економічні аспекти європейської інтеграції;
- громадянство.
З процесом підготовки та можливостями використання робочих зошитів у навчально-виховному процесі в освітніх закладах України ознайомив присутніх Юрій Герцог.
Питання, які піднімались на семінарі, є надзвичайно актуальними для нашого суспільства в контексті євроінтеграційних прагнень України. Досвід проведення ключових реформ, у тому числі в сфері освіті, успішне втілення їх у життя, а також аналіз ключови?? трансформаційних процесів у Словаччині є надзвичайно цінним досвідом для полегшення впровадження позитивних змін в Україні.
За інформацією управління освіти і науки Чернігівської ОДА