• A-
    A+

Нові освітні стандарти: почала роботу спільна україно-польська експертна група

Опубліковано 23 червня 2016 року о 16:24
Нові освітні стандарти: почала роботу спільна україно-польська експертна група
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

До 2018 року мають бути готові стандарти та програми для нової української школи. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час відкриття україно-польського експертного семінару «Нова Українська Школа» 23 червня у Варшаві.

 «На 2018 рік мають бути готові не тільки стандарти, а й розроблені та апробовані нові шкільні програми. Ми зіткнулись з кризою змісту в сучасній українській школі, де учні здобувають лише суму певних знань. В той час як у всьому світі головними в освітньому процесі стають цінності та компетентності. Спираючись на кращі світові практики, враховуючи європейський вибір України та факти агресії з боку сусідньої Росії, а також беручи до уваги виклики, пов’язані з інформаційною епохою, ми маємо чітко визначити нові стандарти для нашої середньої освіти, зокрема базові цінності, компетентності і ядро знань для нової української школи», – зазначила Лілія Гриневич під час виступу на експертному семінарі.

 Експерти погодилися, що сьогодні не всі з півмільйона українських вчителів готові до швидких змін, однак цей шлях потрібно пройти і вже зараз пропонувати освітянам нові методики, нові підходи та принципово іншу якість роботи з учнями.

 Міністр освіти і науки України відзначила, що наразі у парламенті України вже знаходиться проект закону, який законодавчо закріплює базові положення реформування загальної середньої освіти.

 «Базовий законопроект «Про освіту», який очікує у Верховній Раді України на розгляд, містить мету освіти, яка віддзеркалює рух до суспільства сталого розвитку та європейський вибір України. Зокрема у проекті прописано 8 компетентностей, узгоджених в ЄС, а також ми додали ще ті які потрібні саме українцям», – зауважила Лілія Гриневич.

 Довідково:

 Рекомендація Європейського Парламенту та Ради ЄС "Про основні компетенції для навчання протягом усього життя" від 18 грудня 2006 року (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/994_975) містить перелік  восьми основних компетенцій:

      1) Спілкування рідною мовою;

     2) Спілкування іноземними мовами;

     3) Знання математики та  загальні  знання  у  сфері  науки  і техніки;

     4) Навички роботи з цифровими носіями; 

     5) Навчання заради здобуття знань;

     6) Соціальні та громадянські навички;

     7) Ініціативність та практичність; та

     8) Обізнаність та самовираження у сфері культури.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux