Надолуження освітніх втрат та соціалізація молоді: підсумки менторської програми





У Києві відбувся захід, присвячений закриттю першої менторської програми «Покоління Перемоги» освітньої фундації GoGlobal за участю міністра освіти та науки Оксена Лісового та віцепрем'єра з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій Михайла Федорова.
У межах програми 148 старшокласників із прифронтових громад Сумської, Харківської та Чернігівської областей протягом 4 місяців надолужували освітні втрати, займалися з менторами та психологами, створювали соціальні проєкти для своїх громад. А найголовніше — мали змогу соціалізуватися. Живе спілкування є надзвичайно цінним для всіх школярів, тому один із пріоритетів МОН — повернути до офлайн-навчання якомога більше дітей.
Результати програми показали: 79% юнаків та дівчат, які пройшли менторську програму «Покоління Перемоги», визначились зі своїми планами на майбутнє в освіті та кар’єрі, майже 81% молодих людей покращили емоційний стан. У всіх учасників на 20% поліпшилися знання зі шкільної програми і на 30% підвищилася мотивація до навчання.
«Освітні втрати — це значний виклик для української системи освіти. Міжнародне дослідження PISA показало, що освітні втрати у наших школярів сягають від півтора до двох років. Також одна із проблем, про яку зазначають інші українські дослідження, — це втрати в соціально-емоційному розвитку та психологічному стані дітей.
Менторські програми, які мають в собі такі освітні компоненти та елементи соціалізації, є цінними та ефективними у боротьбі з цими викликами», — зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
МОН прагне підтримувати такі ініціативи і, зокрема, планує масштабувати їх на прифронтові та прикордонні регіони. Основна мета — надолуження освітніх втрат підлітків, профорієнтація, психоемоційна підтримка, розвиток soft skills та соціалізація.
«Один із найголовніших результатів, що ми змогли досягти — 94% юнаків та дівчат готові продовжити навчання в Україні. Менторська програма «Покоління Перемоги» стала підтримкою та майданчиком для розвитку молоді, яка цього найбільше потребує. Юнаки і дівчата надолужили шкільні знання, активніше долучалися до життя своїх громад, генерували власні соціально-важливі проєкти. Стали впевненішими у собі та своїх силах та готові вдосконалювати навички та вчитись самостійно. А ми готові і надалі їх у цьому підтримувати», — коментує директорка GoGlobal Тетяна Коврига.
Менторська програма #ПоколінняПеремоги є частиною проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» — UCBI.