На Житомирщині працюють 17 STEM-хабів для дітей




STEM-хаби — це навчальні простори, які обладнані 3D-принтерами, окулярами віртуальної реальності, наборами робототехніки, фрезерними та лазерними верстатами, ноутбуками. Діти можуть вільно відвідувати їх та вивчати сучасне цифрове обладнання, опановувати 3D-моделювання, створювати роботів тощо.
Одним із завдань STEM-освіти — навчити школярів системно думати. Це розвиток логічного та математичного мислення, розуміння природи та технологій із позиції точних наук, освіченість в інформаційно-комунікаційних технологіях, уміння їх використовувати, здатність креативно мислити та проявляти творчі здібності.
STEM-освіта вчить дітей жити у світі, що стрімко розвивається, а саме: легко і швидко адаптуватися до новітніх технологій і трендів, поєднувати різні науки та погляди на реальність.
На Житомирщині STEM-хаби працюють ще з серпня. Діти вже створюють свої перші роботи, вчаться працювати з лазерними та фрезерними верстатами, знайомляться з іншими світами через VR-окуляри.
«У межах кроссекторального проєкту ГО «НУО «In Touch Ukraine Foundation» за підтримки ЮНІСЕФ у Житомирській області створено неймовірні можливості для навчання дітей. Прагнемо, щоб про це дізналися більше батьків та дітей та скористалися цими можливостями. Адже STEM-хаби вільні до відвідування. Освітні заклади можуть проводити екскурсії у хабах, знайомити дітей з цифровим світом та новими технологіями. Сьогодні вони доступні кожному», – розповідає керівниця кроссекторального проєкту ГО Маргарита Сіранчук.
На Житомирщині діти можуть безоплатно відвідати 17 STEM-хабів у 14 громадах області.
Кожен STEM-хаб обладнаний:
- наборами робототехніки;
- 3D-принтерами;
- комплектами мікроконтролерів;
- комплектами окулярів віртуальної реальності;
- лазерними та фрезерними верстатами;
- проєкторами;
- ноутбуками.
Доступ до можливостей у STEM-хабах мають і учні інших освітніх закладів, які розміщені у відповідних територіальних громадах Житомирщини. Учителі можуть домовлятися з адміністраторами хабів про відвідування локації для проведення певного уроку, або ж навпаки – для створення на базі хабу певного гуртка з опанування цифрових технологій, робототехніки тощо.
STEM-лабораторії створені у межах крос-секторального проєкту In Touch Ukraine Foundation за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).