На засіданні Ради ректорів Полтавщини обговорено хід реформ вищої освіти України

6 листопада 2015 року у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбувся круглий стіл «Хід реформ вищої освіти України».
У роботі круглого столу взяли участь близько ста представників семи найбільших вищих навчальних закладів Полтавщини. Учасники круглого столу обговорили актуальні питання освіти, переваги та виклики освітніх реформ, перспективи подальшої імплементації нового Закону України «Про вищу освіту».
Голова Ради ректорів ВНЗ III-IV рівнів акредитації Полтавського регіону Володимир Онищенко проінформував присутніх про діяльність системи вищої освіти Полтавщини та зазначив, що вищі навчальні заклади Полтавської області мають багаторічні традиції, потужний науково-педагогічний потенціал, що реалізується через діяльність сформованих наукових шкіл і головне – здатні підготувати висококваліфікованих фахівців із вищою освітою. Така структура підготовки фахівців із вищою освітою повністю охоплює усі сфери господарської діяльності Полтавщини.
Як президент Полтавського територіального відділення МАН України Володимир Онищенко зазначив, що велика увага приділяється роботі з обдарованою молоддю та учнями МАН України, Полтавське територіальне відділення якої у 2015 році посіло друге місце в Україні за чисельністю охоплених учнів та шосте місце за загальними науковими здобутками, адже саме вони становлять інтелектуальне майбутнє нашого суспільства.
В.о. директора департаменту вищої освіти МОН України Олег Шаров виступив на тему «Вища освіта та виклики часу», під час якої зосередив увагу на результатах та перспективах реформування вищої освіти України.
Олег Шаров акцентував, що найголовніше питання на сьогоднішній день – це імплементація Закону України «Про вищу освіту», яка є основною темою роботи Міністерства освіти і науки України, зокрема департаменту вищої освіти. З одного боку, це ухвалення нових нормативних актів, які забезпечують справжню реальну автономію університетів. З іншого боку, це створення умов для того, щоб університети відчули свою автономію на всіх рівнях: адміністрації, науково-педагогічних колективів та студентського самоврядування.
В.о. директора департаменту вищої освіти МОН України зауважив, що процес реформування вищої освіти відбувається щодня. Раніше питання освітнього процесу регулювалися виключно Міністерством освіти і науки України, а зараз кожен університет в межах своєї академічної автономії формує власне положення про організацію освітнього процесу.
Учасники розглянули питання нових нормативних вимог щодо здобуття наукових ступенів та вчених звань. Відбулось активне обговорення необхідності переходу вищих навчальних закладів на нові ліцензійні умови. Виступаючі наголошували на необхідності запровадження нових галузевих стандартів вищої освіти.
Під час круглого столу відбулась жвава дискусія, особливий інтерес учасників круглого столу викликали питання запровадження нового переліку спеціальностей вищої освіти, відбулося обговорення нових вимог до вступу у вищі навчальні заклади та можливість відкриття спеціалізацій в межах навчальних спеціальностей. Усі присутні зазначили динамічні зрушення та позитивні результати реформування освіти України.
Після наради відбулась зустріч Олега Шарова з студентським активом Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.
Також відбулась нарада в.о. директора департаменту вищої освіти з керівниками коледжів та технікумів Полтавської області.
За інформацією ІАЦ ПолтНТУ