На Закарпатті розпочато реалізацію міжнародного українсько-словацького проекту «Інноваційні методи в освіті для підтримки партнерства – InovEduk»

Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти підписано Угоду про партнерство з Пан-європейським університетом (Братислава, Словацька Республіка) з метою спільної реалізації проекту «Інноваційні методи в освіті для підтримки партнерства – InovEduc» протягом 2015 – 2017 років. Названий проект реалізується у рамках програми «SK08 Транскордонне співробітництво», яка фінансується Норвезьким фінансовим механізмом та урядом Словацької Республіки.
Проектом передбачено відобразити пам'ятки культури, історії, природи Східної Словаччини та Закарпаття із застосуванням новітніх інформаційно-комунікаційних технологій (використанням 3D-моделей). Також передбачено навчання 20 учителів-мультиплікаторів (10 – зі Східної Словаччини, 10 – із Закарпаття), які зможуть використовувати у навчальному процесі методи віртуальної і доповненої реальності та створювати віртуальні середовища, використовуючи підготовлені 3D-моделі пам'яток ??сторії, культури, природи. З цією метою буде проведено 5 навчальних семінарів для учителів-учасників проекту (3 – у Словаччині, 2 – у Закарпатті), на яких передбачено розглянути питання історії, архітектури, релігії, традицій сусідніх регіонів, використання інформаційних технологій у навчальному процесі. Учасники проекту виготовлятимуть робочі зошити, які міститимуть інформацію з даної тематики, призначену для використання її в навчально-виховному процесі.
У рамках вказаного проекту 15 жовтня 2015 року в м. Кошице (Словацька Республіка) проведено Міжнародну наукову конференцію «Інноваційні методи в освіти і галузі досліджень в 2015 році». Головною метою конференції було інформування широкої громадськості про українсько-словацький проект «Інноваційні методи в освіті для підтримки партнерства – InovEduc».
У роботі конференції взяли участь представники усіх партнерських організацій – виконавців проекту (80 учасників). Від Закарпатської області були запрошені керівники загальноосвітніх навчальних закладів, учителі яких є учасниками цього проекту (Лінгвістична гімназія ім. Т.Шевченка, НВК «Гармонія», ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 ім. Гренджі-Донського м.Ужгорода; Великоберезнянська та Перечинська гімназії, Ключарківська ЗОШ І-ІІ ступенів Мукачівського району).
Від Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти в організації підготовки та роботі конференції взяли участь Оксана Іваць, доцент кафедри менеджменту та інноваційних технологій освіти (яка є й учасником проекту InovEduc) та Юрій Герцог, старший викладач цієї ж кафедри, який є експертом проекту від Закарпатської області.
За інформацією Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти