• A-
    A+

На Всеукраїнській науково-практичній конференції обговорили упровадження духовно-морального виховання у навчальних закладах

Опубліковано 16 квітня 2015 року о 16:52
На Всеукраїнській науково-практичній конференції обговорили упровадження духовно-морального виховання у навчальних закладах
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

16 квітня 2015 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Християнські цінності як складова духовно-морального виховання громадянина України».

Участь у роботі конференції взяла голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко, яка наголосила на важливості вивчення предмету «Основи християнської етики» у загальноосвітніх навчальних закладах, що і буде запорукою виховання високоморальних та свідомих громадян нашої держави.

Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан відзначив необхідність толерантного ставлення та урахування міжконфесійних особливостей під час викладання предмету «Основи християнської етики».

Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський відзначив значущість формування системи внутрішніх цінностей особистості як джерела мотивації її вчинків. У цьому аспекті викладання предмету «Основи християнської етики» має слугувати ціннісним та світоглядним орієнтиром для молодого покоління.

Ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна розповіла про активну участь інституту в підготовці фахівців з викладання предмету «Основи християнської етики».

Про діяльність Всеукраїнського благодійного фонду «Східноєвропейська гуманітарна місія» розповіла його директор Дар’я Новікова.

Василь Жуковський, декан гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія», представив навчальні та методичні розробки академії щодо впровадження та викладання предметів духовно-морального спрямування в Україні. Також розповів про ґрунтовну соціологічну підготовку до впровадження означеного напрямку навчання. Серед основних принципів навчання Василь Миколайович відзначив добровільність та залучення професійно підготовлених викладачів. Як відзначає декан гуманітарного факультету: «Людина завжди благословенна, коли своє життя будує на християнських цінностях».

Микола Плаксін, заступник директора Всеукраїнського благодійного фонду «Східноєвропейська гуманітарна місія», означив порядок надання безкоштовних комплектів християнської літератури у шкільні бібліотеки Черкащини.

Досвідом викладання предмету «Основи християнської етики» з присутніми поділилися методист Звенигородського відділу освіти Володимир Неумитий, директор Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Ірина Кравченко, директор Черкаської приватної загальноосвітньої школи «Софія» Наталія Євтушенко.

Роль християнської етики у становленні громадянина-патріота України визначила член громадської організації «Черкаський міський батьківський комітет духовної опіки шкіл» Лідія Гальченко.

Варто відзначити, що всі учасники конференції висловили бажання співпраці щодо подальшого упровадження викладання предметів духовно-морального спрямування, адже від формування та розвитку прийдешніх поколінь залежить стан культури і моралі суспільства.

За інформацією департаменту освіти і науки Черкаської ОДА

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux