На Тернопільщині відбулася Всеукраїнська нарада філологів

У Тернопільській області відбулась Всеукраїнська нарада голів обласних методичних об’єднань викладачів філологічних дисциплін вищих навчальних закладів І – ІІ рівнів акредитації та провідних фахівців галузі. Захід організували і патронували Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнська спілка голів методичних об’єднань викладачів української мови та літератури ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації, департамент освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації та Рада директорів ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації Тернопільської області.
Перший етап наради відбувся у Технічному коледжі Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, де голови обласних методоб’єднань філологів представили свої звіти-презентації про навчально-методичну та наукову роботу викладачів. Також в межах наради відбувся дискусійний майданчик ”Особливості викладання філологічних дисциплін у ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації в сучасних суспільно-політичних і соціально-економічних умовах“.
Під час другого етапу наради в Педагогічному коледжі Кременецької гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл ”Формування особистісних компетенцій при вивченні філологічних дисциплін“. Учасники круглого столу заслухали наукові повідомлення «Слово і народ» Бориса Харчука як джерело формування громадянських компетенцій студентів»; «Проектні технології як засіб формування мовно-комунікативних компетенцій студентів»; «Формування життєвих навичок, що сприяють соціальному здоров’ю, на заняттях з української літератури»; «Формування компетентностей культури спілкування студентів під час вивчення жанрів офіційно-ділового стилю»; «Формування професійних компетенцій студентів на заняттях з української мови за професійним спрямуванням»; «Використання медіапростору для формування соціально-особистісних компетенцій студентів».
Заключний етап наради проходив на базі Чортківського державного медичного коледжу, де після огляду матеріальної бази відбулась презентація досвіду роботи викладачів української мови та літератури цього навчального закладу з проблем: «Розвиток критичного мислення студентів на заняттях з української мови та літератури засобами біоадекватної технології»; «Сучасні педагогічні та інноваційні технології на заняттях з української мови та літератури»; «Симбіоз музики та слова як чинник формування особистісних цінностей та інтелектуального досвіду студентів» і «Науково-дослідницька і виховна робота як крок до мовної самореалізації особистості студента». Готується до друку Збірник матеріалів наради.
Всеукраїнська нарада філологів мала також культурну програму – учасники могли взяти участь у екскурсійному знайомстві з Тернополем, Кременцем і Чортковом, а також відвідати Почаївську Свято-Успенську лавру і Зарваницький духовний центр.
За інформацією прес-служби департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА