На території ЖНАЕУ відкрили першу в Житомирській області трекерну установку для сонячних батерей

Цьогоріч у Житомирському національному агроекологічному університеті презентували власний проект еколого-рекреаційного комплексу «Відродження», який планують реалізовувати на базі Ботанічного саду.
Це буде унікальний комплекс – місце відпочинку житомирян, рекреаційна зона, там будуть спортивні майданчики, кафе, атракціони, бесідки, гойдалки, літній кінотеатр, пасіка, теплиці, ферма, фонтан, ставок, розарій, оглядовий майданчик, декоративні зелені насадження (більше 90 видів рослин), тощо. Уся територія «Відродження» – понад 11 га.
Забезпечуватиме живленням комплекс «Відродження» власний Центр відновлювальної енергетики – сучасна твердопаливна котельня, комплекс сонячних батарей, біодизильна установка та біодизельний електрогенератор, а ще мають намір встановити там станцію для заправки електромобілів.
Доки робота над впровадженням проекту триває, на території ЖНАЕУ відбулося відкриття першої в Житомирській області трекерної енергоустановки для сонячних батерей. Вона якраз споруджена у рамках створення екологорекреаційного комплексу «Відроддження».
Установка уже працює, генеруючи чисту електроенергію, що надходить у загальну мережу за «зеленим тарифом». Фактично агроуніверситет виробляє власну електроенергію. Важливо, що система управління автоматично слідкує за напрямом сонця і повертає платворму з сонячними панелями перпендикулярно до сонячних променів, забезпечуючи максимальну потужність установки.
Ректор університету Олег Скидан повідомив, що усе необхідне обладнання було закуплено, передано та встановлено за підтримки благодійників.
«У ЖНАЕУ вже 5-й рік готують фахівців з енергетики. Для студентів має бути хороша практична база. Ця установка поки використовуватиметься у навчальних та наукових цілях, а також для популяризації впровадження нових технологій отримання електроенергії. Ми також запустили твердо-паливну котельню, у планах – вітрова станція», – наголосив ректор ЖНАЕУ Олег Скидан.
Електричну енергію постійного струму від сонячних батарей в електричну енергію змінного струму перетоврюють завдяки спеціальному пристрою – інвертору. Його потужність – 25 кВт, нині використовується не повністю, тому у ЖНАЕУ мають невдовзі встановити ще сонячні батареї. Загальна енергопотужність нинішніх – 9 кВт.
Начальник інспекції Держенергонагляду у Житомирській області Володимир Лушкін, який також очолює кафедру «Електрифікації, автоматизації виробництва та інженерної екології» на факультеті інженерії та енергетики ЖНАЕУ, відзначає, що установка допомагатиме вчити студентів працювати на таких спорудах, проектувати і монтувати їх. За рік в агроуніверситеті матимуть фахівців із практичним досвідом, які зможуть працювати у відповідній сфері.
Прес-служба Житомираського національного агроекологічного університету