На Дніпропетровщині знання вчителів англійської мови перевірять фахівці Британської Ради в Україні
На початку 2015 року Британська Рада в Україні започаткувала проект, мета якого підвищити якість навчання та викладання англійської для школярів початкових та середніх шкіл. Пілотним регіоном для впровадження ініціативи було обрано Дніпропетровську область. У березні британські експерти вперше зустрілися з представниками департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації та педагогами шкіл і вищих навчальних закладів області.
Наразі закордонні експерти відвідають 12 шкіл у Дніпропетровську, Кривому Розі та Павлограді, де ознайомляться з методикою викладання англійської та проведуть анкетування вчителів. Такі заходи передбачені другою частиною пілотного україно-британського проекту, учасником якого є Дніпропетровська область. Про це стало відомо під час зустрічі директора департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександра Демчика з представниками Британської Ради.
«Консультанти Британської ради матимуть можливість оцінити якість викладання англійської на уроках у молодшій і старшій школі, а також провести спеціальне анкетування, у ході якого визначать ступінь професійної підготовки вчителів. Про перші результати можна буде говорити вже восени», - повідомив Олександр Демчик.
Так, із 18 по 21 травня британські фахівці відвідають Дніпропетровські школи №63 і №140, а також гімназії №136 і №131. Протягом цього часу офіційні візити відбудуться й у Криворізьких школах №125, №130, №74 і №103, а також у Павлоградському міському ліцеї та школах №1, №9 і №5. Усі навчальні заклади, задіяні у проекті, визначали міські відділи освіти. Це школи без поглибленого вивчення іноземних мов.
«Наша головна мета не критикувати, а отримати ті важливі знання, які допоможуть нам сформувати правильну програму підготовки та перепідготовки вчителів у ваших школах», - зазначила консультант Британської Ради Керолайн Бредшоу.
Вона також наголосила, що ця співпраця між Дніпропетровщиною та Британською Радою буде довготривалою. Очікується, що підсумкові дані роботи експертів у навчальних закладах області стануть основою для подальшої реалізації проекту в інших областях України.
За інформацією прес-служби департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА