На Черкащині відбувся Всеукраїнський семінар-практикум МАН України

Національний центр «Мала академія наук України» на базі Черкаського обласного центру роботи з обдарованими дітьми провів семінар-практикум «Формування історичної свідомості дітей та молоді засобами науково-дослідницької діяльності».
Протягом 3 днів керівники та методисти наукових відділень історії МАН України з 18 областей знайомилися з багатим досвідом роботи Черкаського відділення МАН України щодо залучення учнівської молоді до науково-дослідницької діяльності в галузі історії та обговорили актуальні питання діяльності Малої академії наук.
Участь у роботі семінару взяв директор департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Валерій Данилевський. Під час урочистого відкриття семінару організатори нагородили почесними грамотами і подяками кращих освітян Черкаської МАН.
Під час «круглого столу» київські колеги розповіли про досвід роботи в системі МАН, а доктор історичних наук, професор кафедри методики навчання суспільних дисциплін і ґендерної освіти Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Ігор Коляда та кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, доцент кафедри суспільних і політичних дисциплін Державного вищого навчального закладу «Київський університет управління та підприємництва» Олександр Кирієнко презентували для педагогів власне видання «Юні історики-дослідники: навчально-методичний посібник з історії України».
У свою чергу, черкаські колеги поділилися досвідом багаторічної роботи з юними істориками.
Також під час семінару-практикуму освітяни відвідали кілька загальноосвітніх і вищих навчальних закладів. Зокрема, у стінах Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини ознайомилися із системою роботи з обдарованими дітьми в Уманському відділенні МАН. У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького було проведено «круглий стіл» щодо співпраці МАН з вищою школою. Про секрети підготовки МАНівців розповіли у Шевченківській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Звенигородського району.
Насиченою була й культурно-освітня програма семінару: гості побували в Кирилівцях, де відвідали Національний історико-культурний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» і музей Т. Г. Шевченка; Мотронинському Свято-Троїцькому монастирі; урочищі Холодний Яр; Національному дендрологічному парку «Софіївка» НАН України, Державному історико-культурному заповіднику «Трипільська культура» і Музеї українського рушника при Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.
Детальна інформація – на сайті http://man.gov.ua.