• A-
    A+

На Черкащині стартує протиалкогольна програма «Сімейна розмова»

Опубліковано 29 квітня 2015 року о 17:00

На Черкащині відбувся навчальний семінар-тренінг з підготовки тренерів для впровадження інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова» для учнів 7-8-х класів та їхніх батьків.

Тренінг проведено на виконання наказу МОН 06.08.2013 р. № 1106, відповідного наказу департаменту освіти і науки Черкаської ОДА за сприяння Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України та фінансової підтримки партнерської громадської організації «Всеукраїнський молодіжний рух «Відповідальність починається з мене».

На прес-конференції, яка відбулася в рамках заходу, Валерій Данилевський, директор департаменту освіти і науки Черкаської ОДА, Тетяна Войцях, завідувач обласного центру практичної психології і соціальної роботи Черкаського ОІПОПП, та Ірина Овчаренко, директор Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 32 Черкаської міської ради (одна з пілотних шкіл) акцентували увагу на актуальності впровадження програми «Сімейна розмова» в навчальних закладах області з метою налагодження партнерських стосунків між сім’єю і школою в питаннях виховання та соціалізації учнівської молоді, профілактики негативних явищ в освітньому середовищі, в т.ч. адиктивної (залежної) поведінки підлітків, підвищення рівня правової та педагогічної грамотності батьків, поінформованості як учнівської молоді, так і батьків щодо негативних наслідків вживання засобів, які викликають залежність у підлітковому віці, формуванню навичок безпечної поведінки у ситуаціях ризику, налагодженню конструктивної взаємодії та довірливих стосунків між батьками та дітьми, спільної відповідальності за майбутнє дітей.

Протягом трьох днів 30 осіб з числа спеціалістів психологічної служби області під керівництвом досвідчених тренерів, наукових співробітників Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи - авторів програми Юрія Луценка, Надії Лунченко, Наталії Сосновенко ознайомлювалися із законодавчими і методичними основами та визначали шляхи впровадження програми в навчальних закладах, набували практичних вмінь та навичок роботи з дітьми, батьками, педагогічними працівниками, а також вправлялися у тренерській майстерності, моделюючи навчальні ситуації з різними цільовими групами. Усі учасники отримали методичні матеріали з програми, діагностичний інструментарій та рекомендації щодо подальшого планування заходів і здійснення моніторингу ефективності реалізації програми.

Учасники семінару-тренінгу висловили щиру подяку тренерам за креативний навчальний захід та заявили про особисту готовність щодо активної участі у впровадженні програми в навчальних закладах, які вони представляють, поширенні набутого досвіду серед професійної спільноти області.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux