“МОН зацікавлено, щоб громадськість мала можливість якісно аналізувати та робити пропозиції щодо роботи Міністерства, і відкриті дані мають в цьому допомогти”, - Роман Греба

Відкриття даних Міністерства освіти і науки України, визначення пріоритетних наборів державних даних, які повинні бути доступними, та підвищення готовності громадськості до використання відкритих даних обговорили сьогодні, 18 листопада, у приміщені МОН. Дискусія проходила в рамках відкритої зустрічі представників МОН із зацікавленими громадськими організаціями та активістами.
“Тема важлива, адже перед тим, як готувати масштабний проект і робити загальнодоступними дані центрального органу виконавчої влади, треба зрозуміти запит громадськості, з’ясувати, чи не виключили ми ненароком зі свого поля зору важливість для широкого загалу якоїсь інформації. Не менш важливо - підвищити попит на відкриті дані у сфері освіти, щоб громадські активісти уже розуміли, яким чином, використовуючи цей ресурс, можна контролювати та аналізувати роботу Міністерства”, - зазначив заступник Міністра освіти і науки –керівник апарату МОН Роман Греба.
Він також наголосив, що Міністерство розглядає розміщення у відкритому доступі даних, як можливість отримати більше пропозицій та ідей від громадськості щодо удосконалення своєї роботи.
На зустрічі озвучили набори даних, які є першочерговими для викладення. Зокрема, представники Міністерства запевнили, що набір даних «Єдина державна електронна база з питань освіти (відомості Реєстру вищих навчальних закладів)», що вказаний у постанові КМУ №835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» буде викладено на Єдиному порталі відкритих даних протягом місяця.
Представники МОН також анонсували запуск оновленого порталу Міністерства освіти і науки України, на якому буде окремий розділ, присвячений відкритим даним.
Представники громадськості у свою чергу вказали на необхідність публікації інформації щодо навчальних закладів як вищої, так і загальної освіти, запропонували реалізацію спільних проектів та поділилися досвідом закордонних колег у реалізації проектів на базі відкритих даних.
На зустрічі були також присутні Олександр Риженко, Голова Державного агентства з питань електронного урядування України, Андрій Піскун, Костянтин Корнієнко, Станіслав Горський та близько 20 представників громадських організацій, серед яких ТЕКСТИ.ORG.UA, Socis, Cityscale, Український центр суспільних даних та інші.