• A-
    A+

МОН: тестування з використанням технологій ЗНО на спеціальність «Право» в магістратуру відбулося без суттєвих порушень

Опубліковано 25 липня 2016 року о 14:04
МОН: тестування з використанням технологій ЗНО на спеціальність «Право» в магістратуру відбулося без суттєвих порушень
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Вперше в Україні відбулося тестування із застосуванням технологій ЗНО для вступу в магістратуру на спеціальність «Право». За даними Українського центру оцінювання якості освіти, на участь в єдиному тесті зареєструвалося 1тис. 896 вступників, явка на пункти тестування становила 92%.

Як повідомили в приймальних комісіях вищих навчальних закладах, порушень, що вплинули на проведення тестування, в пунктах не було зафіксовано.

Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун зазначила, що без кардинальних змін в системі освіти правників, не можна розраховувати на якість підготовки фахівців для системи правосуддя. «Скарг від випускників бакалаврських програм на корупцію при вступі на магістерські програми саме за спеціальністю «Право» було найбільше. Це безперечно викривлювало ціннісні орієнтири майбутніх адвокатів та суддів. Тому пілотний проект в широкій перспективі дасть поштовх не тільки для реформи в системі освіти, але й в системі правосуддя. І важливо, що незалежний іспит для вступу до магістратури — це елемент ширшої стратегії з реформування правничої освіти в Україні», - підкреслила Інна Совсун.

Тепер до 29 липня кожен абітурієнт - учасник експерименту, у разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результатів, має право подати апеляційну заяву щодо результатів вступних випробувань. Ці заяви розглядатимуться комісію до 1 серпня. Рейтингові списки вищі навчальні заклади - учасники експерименту оприлюднять 8 серпня 2016 року, а зарахування на місця державного замовлення відбудеться 12 серпня.

Нагадаємо, що незалежне тестування відбулося 23 липня. Іспит складався з кількох блоків – «Право», і «Англійська мова». Блок з права містив тести з юридичних дисциплін та загальних правничих компетентностей. У експерименті взяло участь 9 вищих навчальних закладів України, серед яких - Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет ім. Івана Франка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Національний університет «Києво-Могилянська академія», Національний університет «Одеська юридична академія», Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Одеський національний морський університет, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Пілотний проект із запровадження вступних випробувань з використанням технологій ЗНО на магістратуру з права підтримується Проектом USAID «Справедливе правосуддя», Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Міністерством юстиції України. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux