• A-
    A+

МОН розробив пакет законів для розвитку інновацій, що передбачає субсидії для високотехнологічних виробництв

Опубліковано 09 червня 2017 року о 17:16
МОН розробив пакет законів для розвитку інновацій, що передбачає субсидії для високотехнологічних виробництв
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

66 проектів за участі українських вчених прийняті до фінансування в програмі Європейського Союзу Горизонт-2020 – їх бюджет становить близько 12млн євро. Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха під час Міжнародної науково-практичної конференції «EUREKA в Україні».

Він підкреслив, що показник успішності України у Горизонті-2020 становить майже 10%. Це непоганий результат, особливо враховуючи, що Україна бере участь у програмі лише 2 роки.

«ЄС є одним з лідерів у розвитку інновацій. Ми працюємо над тим, щоб якісно перейняти ефективні європейські практики та запровадити їх в українських умовах. Тому для нас дуже важливою є участь у європейських програмах, які сприяють інтеграції України до інноваційних процесів у Європі, зокрема, Горизонт-2020, EUREKA, COST», – зазначив Максим Стріха.

Україна є членом EUREKA вже близько 10 років. Ця програма дозволяє науковцям з різних європейських країн об'єднатись для здійснення проектів, які неможливо виконати самостійно в окремій країні. Таким чином в межах EUREKA створено цілу мережу промислових досліджень і розробок, у рамках якої наша країна реалізувала 34 проекти.

«Якщо ви маєте гарну ідею, але вам потрібні додаткові ресурси, наприклад, знання, технології, засоби виробництва, ринки збуту, EUREKA може допомогти знайти партнерів з відповідними ресурсами та укласти угоди. Основними напрямами співпраці у цій програмі є медичні та біотехнології, IT, енергія, зв'язок, транспорт, навколишнє середовище та інші. Й Україна на сьогодні реалізувала проекти майже за усіма цими напрямами», – пояснив начальник департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій МОН Віктор Шовкалюк.

Він також відзначив, що МОН зараз робить акцент на формуванні сприятливого правового та інституційного клімату в Україні для впровадження інновацій. Насамперед йдеться про успішну реалізацію інноваційних проектів, зокрема, створених у межах міжнародних програм, та кращу комерціалізацію наукових результатів.

Так, фахівці МОН спільно з науковцями, представниками бізнесу та громадських організацій розробили проект системної підтримки та розвитку інноваційної діяльності. Нині він реалізується через низку проектів законодавчих актів, які або прийняті вже в першому читанні, або схвалені Урядовим комітетом Кабінету Міністрів.

Наприклад, зміни до закону «Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій» передбачають субсидії для проектів високотехнологічних виробництв, створених вітчиз??яними промисловими підприємствами за участю вітчизняних наукових установ або вишів.

 

 

 

Більше за темою Інноваційна діяльність та трансфер технологій

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux